Hannele Lauri, uskoon tullut?

Lieneekö asiassa perää, jostain lehden kannesta lukaisin näin?
Nyt voitte kaikki tuomitsijat ja panettelijat alkaa rääviä Lauria uudesta käänteestä. Minä sydämestäni toivon, että hän olisi todella löytänyt uuden suunnan elämälleen. Sillä entinen oli tuhoon tuomittu.
6550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

itseasiassa kaikki elämän suunnat ovat tuhoon tuomittuja :)

Äänestä
  • Kuis sinä niin ajattelet?
    Minun elämäni ainaskin on mallillaan, en ole tuhoon tuomittu millään muotoa.
    Perustelen näkemystäni sillä, että olen tyytyväinen itseeni, ympäristööni ja suhteet läheisiin ihmisiin ovat kunnossa. Tulen toimeen erilaisten ihmisten kanssa ja pystyn pyytämään anteeksi kun on tarpeen.
    Uskon Jumalaan ja tiedän mikä on ihmiselämän tarkoitus.

    Äänestä

Eikö Hannele Lauria voisi laittaa pannaan, niin että tuon lehmän kuvia ei tarvitsisi joka päivä jostakin katsoa. Varsinainen narsistinen ämmä, aivan uskomaton julkisuudenkipeydessään. Ei uskoisi yli viisikymppisen olevan noin pelle!

Äänestä
  • mut myös ihan paska näyttelijä! Nauraa ku kännissä olisi, naama ku noita-akalla, JULKISUUDEN KIPEÄ LEHMÄ!

    Äänestä

  • Joku kirjoitti:

    mut myös ihan paska näyttelijä! Nauraa ku kännissä olisi, naama ku noita-akalla, JULKISUUDEN KIPEÄ LEHMÄ!

    Ei Hannele Laurissa mitään vikaa oo! Hyvä näyttelijä, ollu alusta alkaen ja hyvän näkönen ikäisekseen! Kattoisit itteäs peiliin, ei oo varmaan kehumista!!

    Äänestä

Tuskinpa sanon minä!! Eihän Hannele Lauri ole ikinä uskosta perustanut... Ainakaan ei juttujensa ym perusteella ole ikinä siltä vaikuttanut!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Annele kirjoitti:

Lieneekö asiassa perää, jostain lehden kannesta lukaisin näin?
Nyt voitte kaikki tuomitsijat ja panettelijat alkaa rääviä Lauria uudesta käänteestä. Minä sydämestäni toivon, että hän olisi todella löytänyt uuden suunnan elämälleen. Sillä entinen oli tuhoon tuomittu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu