Miten voi olla mahdollista että kun kaikki on
kiellettyä, voi kuitenkin netissä seurustella ja
"flirttailla" vieraiden miesten kanssa...
Jopa monen lapsen äitikin, miten ehtiikin...
kiellettyä, voi kuitenkin netissä seurustella ja
"flirttailla" vieraiden miesten kanssa...
Jopa monen lapsen äitikin, miten ehtiikin...
Vastaukset 7
Vanhimmat
mietipä sitä, niin tulet viisaammaks.
Miten niin?
Tv on kielletty mutta netti sallittu joka on täynnä paskaa, sieltä naimisissa ovat naiset etsivät kuuntelijaa ja seuraa, tosi on !!
tarvetta:)
Koska ajattelen olevani melko paljo itekin netissä, niin päätin vastata tähän. (Mun mielestä n. tunti lähes joka päivä on paljo, vaikka tiiänki että oon tämän palstan kävijöistä varmaan melkein vähiten ;) Niin ainaki päättelisin kommenttien määrästä. Sitä tosiaan ihmettelee, että miten noilla on AIKAA? :)
Ensinnäki, se että kaikki ei OO KIELLETTYÄ. Itse asiassa ei oikeesti mikään. Jos mä kokisin tämän uskon kahlitsevana ja kaiken kieltävänä, niin tältä istumalta sanosin äitille, etten enää halua olla uskovainen. Niin yksinkertasta se olis. Tai sitte menisin parin koulukamun mukaan kylille juomaan niin sittenhän se olis teolla kielletty. Simple. Ja minä en muutenkaan oo erityisen nöyrä ihminen, valitettavasti. En mä oo sellanen, jota vois määräillä mielin määrin.
Mutta ku minä EN koe tätä sellasena enkä halua erota vL:desta. Ja koska mä itse en koe, että meillä olis säännöt (niinku ei yleensä muutkaan vl:t), niin en voi sanoo että oliskaan. Kai mä ite tiiän mitä ajattelen ja tunnen.
En oo kertaakaan ollu täällä netissä chatissa tai muuallakaan sillä mielellä, että ettisin seurustelukumppania, tai flirttailuseuraa. Sen takia(kaan) tässä ei oo mitään pahaa. Chatissa ollessani keskustelen asiallisia tai jos ei oo aihetta/hyviä keskustelukumppaneita, häivyn.
Chat on siitä kiva juttu, että vaikka asus korvessa keskellä ei-mitään kuten minä, voi olla yhteyksissä ihmisiin ympäri Suomee tai maapalloo.
Ja sähköposti on mainio keksintö! Monet mun kavereista asuu kaukana ja maileilla voi pitää edullisesti yhteyttä jos kirjottaa esim. online-tilassa. Käytän tosi paljo sähköpostia.
Jos "monen lapsen äitikin"(niinku vihajilet pikkusen ilkeesti) ehtii olemaan netissä, niin mä suon sen sille/niille. Jokainen pitäköön huolen siitä, mitä itse tekee koneellaan. Mikäs siinä, jos ei tee mitään, mistä tulee huono omatunto.
kun on monta lasta ei lasten kanssa tarvitse leikkiä. Lapsethan leikkivät keskenään ja vanhimmat lapset oppivat tekemään kotitöitä ja ottamaan vastuuta pienemmistä. Jää äidille ja isälle enemmän aikaa yhdessäoloon ja netissä surffailuun. :)
Netti ei oo synti