Olemme lähdössä loka-marraskuun vaihteessa Karibian-risteilylle, mutta vietämme sitä ennen muutaman päivän Floridassa. Tarkoitus on mennä mm. Disney Worldiin, Orlandoon. Onko kokemuksia Disneyn hotelleista ???
Disney hotelli
4
737
Vastaukset
- Loviisa
saattaisi kannattaa majoittua Kissimmeehen ulkopuolelle Disneylandia, jos teillä on auto käytössä, siitä on pieni matka ajella Disneylandiin ja hotellit pajon halvempia. Joistakin hotelleista on myös bussikuljetus Disneylandiin.
- --P--
Moi
Itse olemme olleet pari kertaa Disneyn hotellissa, molemmilla kerroilla Port Orleans French Quarters hotellissa. Tai rakenteellisesti se kyllä enempi on motelli, mutta hällä väliä :)
Oikein siisti ja mukava paikka, toki hintavampi kuin hotellit/motellit alueen ulkopuolella, mutta itse olen valmis erotuksen maksamaan, on jotenkin paljon "täydempi" kokemus, mutta ymmärrän kyllä että olen ajatukseni kanssa vähemmistössä :)
Ja WDW:n alueella on monenhintaisia hotelleja, tuon French Quarterin listahinta 165$ yö loka-marraskuussa, Pop Centuryn hinnat alkaa 99$ ja huippuna joku Grand Floridian jonka hinnat ko. aikana alkaa 435$, joten eikun valkkaamaan :)
-P- - wdw fani
kokemusta on disney hotellista...
halvemmalla varmasti löytyy kuin viralliset disney hotellit, mutta jos haluaa kokea vähän Disney-maniaa niin voin kyllä suositella virallista hotellia. Virallisten hotellien plussana on kuljetukset hotellilta puistoihin tai downtown disneyyn. Omalla autolla toki pääsee, mutta parkkipaikalta on vielä matkaa puiston portille. viralliset bussit pysähtyvät ihan siinä edessä.
Varsinkin lasten kanssa virallinen hotelli on loistava kokemus. Tosin ne ovat sen verran kalliita että meikin olimme vain osan ajsta siellä, sitten vaihdoimme muualle.- minnihiiri
Olin kesäkuussa lapseni kanssa Orlandon Disneyworldissa neljä päivää. Paikka on tolkuttoman iso ja sama määrä ihmisiä. Liput hankimme jo Suomesta käsin ja FedEx toimitti ne kotiovelle viikon sisällä nettimaksusta. Hotellin varasin netin kautta Kissimmeestä. Muistaakseni hinnaksi jäi alle 100 taalaa neljältä yöltä. Ei kovin hääppöinen ja brekusta joutui maksamaan muutaman taalan, mutta kelpasi meille. Bussi lähti hotellin etuovelta suoraan Disneyworldin alueelle. Sieltä voi itse kukin sitten valita junaa/lauttaa kulkuvälineenä eri paikkoihin.
Sitä paitsi tutkimusten mukaan Orlandosta löytyvät maailman halvimmat hotellit, jos ei oteta huomioon Disneyworldin alueella olevia hotelleja, jotka ovat osanneet hinnoitella itsensä :)
Mukavaa matkaa rapakon taakse Mikki Hiiri-maahan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti27345814Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!5011430Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy23311028Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump399820Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla908658Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2856718Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti23405Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j23249Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.253123Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle42973