ja livauttaissain saittiin mentiinkin suoraan toka sivulle ja samalla näkyikin ilmoitus piiloseriffistämme: http://galleria.suomi24.fi/bergeronnette eli ei vanha koira karvoistaan mihinkään pääse! Ikävää on vl-valheellisuus :( Enpä hokannut ottaa printscreeniä enkä saa toistaiseksi tilannetta uusittua
sainpa
selaimen "sekaisin"
12631
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ettei asiallisiinkaan sefu-hakemuksiin ole vastattu - srk on ajanu taas valheillaan kaikkien yli!
Ilmoitan täten, että en ole toiminut tämän palstan seriffinä salassa enkä julkisesti irtisanoutumiseni jälkeen.
Jos aloittaja on päätynyt jostain kumman syystä profiilisivulleni, hän voi syyttää asiasta vain takkuilevaa s24:n tekniikkaa.
Käyn ajoittain tarkistamassa bergeronneten sähköpostit, joten kirjautumiseni näkyvät siksi galleriasivullani. Muuten minulla ei ole mitään tekoa vl-foorumin moderoinnin kanssa.
"normaalipaikallaan" jökötti ilmoitus "Tämän palstan seriffi on: Bergeronnete" samaten kuin toista kuukautta sitten vastaavassa "virhetilanteessa", ettäs se siitä ja tekniikoista yms - niistä toki on tietoa vuosikymmenien it-kokemuksella! Siitä voi vetää vain yllä kerrotun johtopäätöksen!
Kaksnelonen sekoilee sitten täydellisesti. Muuta selitystä en osaa antaa.
Vakuutan vielä kerran, että _en_ moderoi tällä palstalla enää. Vastaukseni on rehellinen. Jos et sitä usko, niin ei mahda mitään.
On ihan sama sanot mitä tahansa sinua ei usko kukaan. Ja syyn siihen tiedät aivan hyvin itsekkin.
Sinä olet vakuutanut tätä samaa asiaa niin monta kertaa ja totuus kuitenkin on ollut toinen ... Joten miksi totuus nyt olisi erillainen?
Voihan se olla että puhut totta mutta se ettei sanasi vakuuta on ihan omaa syytäsi.
Olisit soutanut ja huovannut totuudessa ja julkiesesti ... Niin voisi sillä mitä sanot tai jätät sanomatta olla arvoa tänäkin päivänä.
Voi olla että puhut totta tai voi olla ettet puhu totta... tosin sillä ei ole mitään merkitystä sen kanssa että tämän palstan moderointi on välillä luokatonta.
Haluaisin yrittää toistaa tempun, jotta voisin vahvistaa tai poissulkea tämän tiedon. Voit myös itse kokeilla näyttääkö Jehovan todistajat palsta samalla tempulla että admata olisi siellä sheriffi? Jos näytää, niin kyse on vain Suomi24:n bugista sillä en ole ollut siellä sheriffinä enää pitkään aikaan. Ellei näytä ja tämä palsta näyttää Bergeronnetten, niin sama sheriffi on jatkanut täällä koko ajan...
Laittaisitko siis mailia, niin voisin yrittää osaltani vahvistaa tai poissulkea tämän tiedon? Lupaan että en välitä kyseisiä tietoja kenellekään.
Osoite: ande [at] perho.net
Käy tsekkaamassa.
Sain postisi:)
Voi olla teknisesti mahdollista, että joissain tilanteissa sheriffinä näkyisi nimimerkki joka on viimeksi ollut palstan sheriffinä vaikka hänen oikeutensa olisi poistettu ja näkyvyys normaalitilanteissa piilotettu. Tällöin samalla tekniikalla Jehovan todistajat palstalla pitäisi näkyä "tämän palstan sheriffi on admata", koska olen viimeinen sheriffi joka siellä on ollut vaikka oikeuteni on poistettu jo aikaa sitten.
Siksi toivoisin että kyseisen näkymän aikaan saanut viestittäisi minulle miten temppu tehdään. Jos puolestaan saan B:n näkymään tämän palstan sheriffinä, mutta en itseäni JT-palstan sheriffinä, niin hommassa on jotain hämärää.
Jos Suomi24:n ylläpito haluaa antaa jollekin oikeudet toimia piilosheriffinä, niin ei ole teknisesti kovin suuri asia varmistaa ettei nimeä varmasti näy missään. Virkamoderaattoritkin ovat täysin 100% piilossa.
Suomi24:n tekniikasta minulla ei ole mitään erityistietoja, mutta jokaisessa järjestelmässä on jokunen oma buginsa.
Jos avaaja ei halua minullekaan tietojaan välittää, niin asia jäänee arvoitukseksi.
s24-postin kautta - jäikö matkalle?
Sain viestisi, kiitos. Odottelin sitä tuonne toiseen postiin, josta johtuen en heti huomannut saapunutta viestiä.
Pääsen kokeilemaan kuvailemasi tilanteen toistamista vasta hieman myöhempään illalla. Katsotaan onnistuisinko toistamaan saamasi näkymän.
kuin sai "virheen vahingossa toistumaan", siihenkin vaikuttanee eniten liikennemäärät palvelimella, esim. yhtäaikaiset haut tms? Mutta Joosuakin on onnistunut saaamaan saman aikaan eli koodi tai db-haku joissain tilanteissa ohittaa "älä näytä vl-seriffiä" -punoksen.
pari viikkoa sitten. En muista miten se oikein tapahtui, mutta yhtä-äkkiä huomasin olevani jossakin vanhemmalla sivulla, jossa luki, että tämän palstan sheriffinä toimii Bergeronnette.
Hetken kyllä hämmästelin, mutta sitten ajattelin että varmaan johtuu Eniron ongelmista ja asia sitten unohtui.