Oma Ongelmani

XIUA

Mut on aikuiset pienenä pettänyt. En ole siis koskaan keneenkään luottanut, paitsi siskooni tai kavereihin. Etenkin miehiin en ole koskaan saanut luottamus suhdetta missään mielessä.
Vanhempien miesten kanssa on kiva jutella ja heidän uskon puhuvan minulle totta ja olevan ihan rehelisiä, mutta kun joku nuorempi tapaus "tulee iskemään" ajattelen heti et huijari! Luottamus siis täysi nolla. Moni miekkonen on joutunut kärsii turhista pakeista :( En tahtois olla ilkeä, mut en vaan voi luottaa.

2

416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HyväÄiti

      olet varmasti avioeroperheestä. parempi kaltaisesi vetäytyvä ja ylivarovainen nuori,kuin suhteissa sekoileva ottaja ja jättäjä,joka on petollinen häntä rakastaville ihmisille siksi,ettei joutuisi itse ensin petetyksi ja jätetyksi.
      tulet vielä huomaamaan,että kun sinut näkee tarpeeksi sinnikäs ihailija,hän ei luovutakaan yksien pakkien takia.

      • XIUA

        kiitos kommentista, auttoi heti ajattelemaan vähän positiivisemmin! :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      17
      4633
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1692
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      281
      1558
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      74
      1514
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      243
      1388
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1150
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1120
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1089
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1044
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      1023
    Aihe