Alkoholia annetaan epäreilusti

Mitä järkeä tuossa samanverran kaikille jakamisessa? Tytöt vetävät kuudella juomalla itsensä hyvään känniin, isolle miehelle tuo ei vielä paljon vaikuta. Miesten annos pitää antaa aina vähintään tuplana.
3390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

minuakin, kossua reilusti taloon niin saadaan kunnon tappelut aikaiseksi.

Äänestä

epäreilua, että yleensäkään annetaan alkoholia, saisivat olla ilman, niin näkisivät maailmaa uusin silmin.

Äänestä

Alkoholijuomat jaetaan todella epäreilusti! Pitäisi jakaa ihan toleranssin mukaan. Vai onko tarkoitus, että tytöt juovat itsensöä humalaan ja muuttuvat anteliaammiksi? Pojat ei saa juoda, että ei kyky mene, jos johonkin sutinaan tulisi tilaisuus.

Kova noilla tytöillä on jo juomansietokyky, vaikka ovat noin nuoria. Eikös nuo ole ihan puolen litran pulloja? Kyllä ovat ennen BB:tä harjoitelleet juomista. Itse en parikymppisenä vielä juonut kuin korkeintaan viisi pikkupulloa olutta illassa. (Nykyään kyllä menee 15 illassa, jos alan ottaa, eikä edes siihen jää.)

Kyllä on häpeä, että noin railakkaasti naiset juovat jo kakarasta asti. Missä on kohtuukäyttö? Tuolla talossa ylittyy suurkuluttajan annosraja kaikilla.

Kumma, ettei jätkät hermostu tuosta juomajaosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


alkoholisti kirjoitti:

Mitä järkeä tuossa samanverran kaikille jakamisessa? Tytöt vetävät kuudella juomalla itsensä hyvään känniin, isolle miehelle tuo ei vielä paljon vaikuta. Miesten annos pitää antaa aina vähintään tuplana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu