Tuotannolta unohtui

Miten on mahdollista ettei päälähetyksessä näytetty sitä Ade, Johan, Jari-Matti ja Tero- hommaa? Kaikki hyövkkää, Andreas etunenässä Teron kimppuun!! Miten tollanen voidaan jättää näyttämättä! PERSEESTÄ!!

http://www.bigbrother.fi/bigbrother2008/uutinen.shtml?723122

http://www.bigbrother.fi/bigbrother2008/uutinen.shtml?723124
7533
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ei siellä mitään hyökätty vaan keskustelu oli asiallinen kunnes Chipa sotkeentu siihen.Tero on kyllä kumma hiipijä kun ei oikeastaan saa sanaa suustaan vaan katselee silmät suurena.Sitten kun vastaa joskus niin kehuu olevansa fiksumpi kuin muut.

Äänestä
  • home se ade on, oikea riidan kylväjä-.

    Äänestä

  • Joo, Terossa on skidisti ärsyttävää se kun ei saa sanottua mitään järkevää. Jokatapauksessa Andreas oli kusipää kuin myös nää messijärkät Johan ja J-M.

    Äänestä

Tän vuoden bb alkaa olla jo huippu mogailussa.
Katsojaluvut hyvät, kauden alussa. Mut nyt alkaa
ällöttää tää touhu. Ei enää "tosi teeveetä".
Huono homma. Älkää äänestäkö! Äänillä ei mitään
todellista merkitystä!

Äänestä

Andreaksesta näytetään koosteissa vaan niitä ihania asioita. Ja esim. Aden ollessa häätöäänestyksessä näytettiin lyhyessä pätkässä ennen äänestysnumeroa niiiiin ihania ja hellyyttäviä juttuja Adesta. Muista näytettiin sitten tasapuolisesti sekä hyviä että huonoja. Ade on tuotannon lemmikki.

Äänestä

psykopaatiksi ja paskanmarjaksi muiden puolukoiden seassa, siis se Aden karjuminen olis täytynyt näyttää ehdottomasti.
Hitto jos mä olisin ollut Tero niin mulla olis palanut käämit, mutta Tero oli hiton rauhallinen. Antti sanoikin jälkeenpäin että jos olis ollut Teron tilalla niin olis läskit alkanut tummua.

Äänestä
  • Andreas nimenomaan yritä tuolla ärsyttämisellään saada Teron todella raivostumaan, jolloin hän voisi taasen osoittaa Teroa sormella ja sanoa, "kuinka hänen kimppuunsa tulee, siis ihan psyko", jotta muut sitten tuohtuisivat Terolle, narsistisemman hlön puuhia, tahallaan vedättää ja sitten sekunnissa esittää viatonta ja hakee oikeutusta omille törkeyksilleen.

    Hyvin näki äänestyksissä, että asukkaat ovat menneet täysin manipulaattorin pauloihin ja sallivat Andreakselle melkein minkälaista käytöstä tahansa, koska silloin kun Andreas on miellyttävällä päällä tulee hänestä niin lutuinen pikkupoika, täysin vaarattoman oloinen ja näihin raivokohtauksiin, avoimiin ilkeilyihin ei enää osata reagoida oikealla tavalla, koska ade osaa syyllistää toisen osapuolen taitavasti, tosin ei vieläkään ole siinä onnistunut Teron kohdalla vaikka on yrittänyt jo monta viikkoa täysin systemaattisesti, sehän ade pänniikin, kohta tulee uusi yritys, pitää ilmeisesti Teroa itselleen vaarallisena voittoa ajatellen ja onhan Terossa omaa sisäistä vahvuutta joka epäkypsempää ärsyttää suunnattomasti, kun he luulevat että pitää yhteen suuntaa kumartaa ja toiseen pyllistää, mutta kun kaikki nyt eivät vaan sellaisia ole, tuntevat he itsensä vajaavaisemmaksi ja arkkivihollinen on löytynyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yksi kohtaus.. kirjoitti:

Miten on mahdollista ettei päälähetyksessä näytetty sitä Ade, Johan, Jari-Matti ja Tero- hommaa? Kaikki hyövkkää, Andreas etunenässä Teron kimppuun!! Miten tollanen voidaan jättää näyttämättä! PERSEESTÄ!!

http://www.bigbrother.fi/bigbrother2008/uutinen.shtml?723122

http://www.bigbrother.fi/bigbrother2008/uutinen.shtml?723124

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu