Puhelinmarkkinoija?

pönttöööö

Mitä käytännössä tarkoittaa, kun työnkuvauksessa sanotaan että työ on projektiluonteista? Ja että työ ei ole vakuutusmyyntiä (työnantaja If Vahinkovakuutusyhtiö Oy)? Onkos kukaan tenhy tällästä hommaa? Kokemuksia? :P

3

940

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Projektiluontoinen työ, on työtä, jonka kesto vaihtelee muutamasta päivästä useisiin kuukausiin. Työaika on halutessasi muutamasta tunnista viikossa jopa 80 tuntiseen työviikkoon, joten työaika joustaa tarpeittesi mukaan.

    • pönttöööö

      Saahan työssä palkkaa myös kahvitauoista, lounastunneista, sairaslomista, arkipyhistä, omista vapaapäivistä ja harrastusajoista, jos ne osuvat työajalle???

    • .....

      Palkkaus riippuu teetkö työtä franchising-yritykselle vai IF:lle. Ifillä on tuntipalkka (alkaa jostain n. 8e/h) franchise-yrittäjillä yleensä provisiopalkka. Projektioluontoisuus tarkoittaa, että ifillä on menossa jokin kampanja, esim. Oikea turva-kampanja ja soittelet heille niin kauan kuin kyseinen kampanja kestää. Tarvittaessa he ottavat sinut tämänkin jälkeen johonkin kampanjaan soittelemaan jos ovat sinuun tyytyväisiä ja itse haluat. (Itse tein kyseistä työtä yli 2vuotta.)

      Eli veikkaisin työn olevan ajanvarausta ja asiakkaiden kiinnostuksen kartoittamista.

      Voi toki olla että olen täysin väärässä ja työ on aivan eri hommaa mitä kuvittelen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      204
      1974
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      48
      1156
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      172
      1044
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      966
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      861
    6. 69
      772
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      99
      752
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      76
      709
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      330
      647
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      24
      645
    Aihe