Neitsyt vai leijona?

Identiteettikriisi

KOhtasin eilen sekä ongelman että ratkaisun... Olen syntynyt 13.9 eli olen Neitsyt kalenterin mukaan. Koskaan en ole löytänyt Neitsyen piirteitä itsestäni ja sekös minua on harmittanut.

Eilen mieheni(vesimies joka tietää huolestuttavan paljon horoskoopeista) hoksasi sanoa ääneen että vaikutan Leijonalta. Rupesimmekin käymään läpi kirjallisuutta enemmänkin ja kaikki ne sopi minuun tavalla tai toisella.

Nyt olenkin hiukan mietteliäs asian suhteen...Voinko olla piiloleijona tms.??

6

1159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Neitsyt N68

      Oletko tutkinut mikä on kuumerkkisi? Tai nouseva? Niistä voisi löytyä vastausta. Ja kyllä se neitsytluonnekin jostain sieltä putkahtaa esiin, kun vain hoksaat... :) Se voi kyllä jäädä jonkun verran kuumerkin ja nousevan taakse piiloon jos ne ovat voimakkaita.

      • Identiteettikriisi

        Täytyy myöntää että tiedän horoskoopeista vain sen mitä luonnekuvaukset sun muut kertoo.

        Koitin tuossa jollain sivulla tehdä sitä karttaakin täyttämällä tyhjiin kohtiin syntymäajan, paikan jne mutta systeemi jumitti eikä näyttänyt karttaa. Toisaalta se oli niin hämärän näkönenkin ettei taida löytyä osaamista sen lukemiseenkaan.....=P


    • ---------- --------

      jokseenkin varmaan ihana sekoitus....luulisin.

    • kuitenkin

      neitsyt. Miehesi (vesimies on leijonan oppositiomerkki) näkee sinut leijonana. Häntä ei voi epäillä, hän näkee omanmerkkinsä oppositiomerkin piirteet sinussa. Sinä taas ilmennät itseäsi nousevan merkin kautta ja se on leijona. Hän rakastui leijonaan, ei neitsyeen.
      Enkö olekin loistava?
      m.o.t

      • Identiteettikriisi

        Joo. Kuulostaa siltä että tuo kävisi järkeen.

        Eli kaikesta huolimatta siis luen neitsyen horoskoopit(iltiksen päivän horoskoopit jne...) vaikkeivät ne pitäisi alkuunkaan paikkaansa ja minun luoonteeni ilmentäminen käy leijonan kautta?

        Hmm...jänskää. Jotenki tuli kotoisampi olo ajatuksesta "elämä sittenkin Leijonana". heh. Noh, onpa tuo nouseva merkki ainakin vahvasti vaikuttava.


      • kuitenkin
        Identiteettikriisi kirjoitti:

        Joo. Kuulostaa siltä että tuo kävisi järkeen.

        Eli kaikesta huolimatta siis luen neitsyen horoskoopit(iltiksen päivän horoskoopit jne...) vaikkeivät ne pitäisi alkuunkaan paikkaansa ja minun luoonteeni ilmentäminen käy leijonan kautta?

        Hmm...jänskää. Jotenki tuli kotoisampi olo ajatuksesta "elämä sittenkin Leijonana". heh. Noh, onpa tuo nouseva merkki ainakin vahvasti vaikuttava.

        nouseva merkkisi ja tutkaile karttaasi enemmänkin ennen kuin alat leijonaa. mutta jos....
        niin nousuleijona on estradien kuningatar kuten Hanna Pakarinen. Neitsyenä joudut kuitenkin merkin kriittisyyden vuoksi tekemään paljon töitä mm. itsetunnon eteen. Leijonalle kuuluu tietty varmuus ja jos takaraivossa jyskyttää epävarmuus, niin äkkiä on konsepti sekaisin. Nousumerkkinä leijonaa parempaa en nyky-yhteiskunnassa tiedä.

        Mutta tarkista nyt kuitenkin! Aluksi voit pyytää miestäsi tekemään silitystestin. Jos kehräät, olet naarasleijona. Voit hyvin olla tuntemasi leijona ja nauttia siitä. Viis noista höpöskoopeista.
        Rauhaa ja rakkautta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2682
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      338
      2407
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      35
      2104
    4. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      47
      1766
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1675
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1559
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      43
      1429
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1409
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1355
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1156
    Aihe