Mulla kävi näin raskauden jälkeen, että kiloja ei jäänyt ylimääräisiä mutta tissit jäi aivan kamalan isoiks. Inhoan niitä, rumat, ahdistavat ja hankalat. Niin sellasta kysyisin sitte että onkohan kokemusta kellään tämmösten poissaamisesta? Siis ilman mitään kirurgiaa... Kait laihduttamalla jotain lähtee, mut tuleekohan iho enää yhtään mukana (ikää on 23 v. mut onks sillä niinkään väliä lapsensaaneilla?) vai jääkö sitten sellaset pussit roikkumaan? Tietysti tajuan että en mitään teinitisuja takaisin saa, mutta onko mahdollista näyttää vielä siltä että kykenis tuon ukon eteen alasti... Tuntuu ihan helvetin typerältä pitää paitaa päällä petipuuhissa, mutku ei vaan kehtaa muuten. Rintsikoissa nää inhottavat hinkit ei pysy ollenkaan, oon joutunu hikoilemaan urheilutopissa jostain raskauden puolesta välistä asti. Vauvauintiinkaan ei päästy ollenkaan koska mulle ei löytyny sopivaa uikkaria :(
Auttakee! Jos tarpeeks hitaasti laihtuis niin voisko mitenkään iho vähän tulla mukana ja tissit ei ihan "navan korkeudelle" jäis? Pelottaa se laihdutus sillä et paremmat nää kait on ulkonäöllisesti kuin sellaset tyhjät säkit, mutta koko häiritsee mun elämää ja olemista. Myöskään mun ei tarviis muuten laihtua. Muualta liikalaiha kroppa ois kans ruma =..( voihan perse.
Auttakee! Jos tarpeeks hitaasti laihtuis niin voisko mitenkään iho vähän tulla mukana ja tissit ei ihan "navan korkeudelle" jäis? Pelottaa se laihdutus sillä et paremmat nää kait on ulkonäöllisesti kuin sellaset tyhjät säkit, mutta koko häiritsee mun elämää ja olemista. Myöskään mun ei tarviis muuten laihtua. Muualta liikalaiha kroppa ois kans ruma =..( voihan perse.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mulla ainaski tissit roikkuu ja on aika isot ja olen sinusta paljon nuorempi
ainakin tykkää selvästi enemmän nykyisistä riipputisuistani kuin aikaisemmin kun oli pienemmät ja kiinteämmät..hassua ja kummallista, mutta en valita. Ota vaan paita rohkeesti pois, niin eiköhän ukkos innostu!! :)
kun minä en. Muutkin miehet, vaikka varmaan tykkäävät isoista tisseistä, kun kattovat niin mulle tulee tosi paska olo. Tuntuu että näytän halvalta ja oonkin huomannut että naiset kattoo mua eri tavalla ku ennen, halveksuen. Vaikka asia on sinänsä mitätön ja joku joka tätä lukee voi aatella että onpa pinnallinen ku tollasta valittaa, niin se vaikuttaa kuitenki yllättävän moneen asiaan. Nyt kesällä ku oltiin puistossa niin mua katottiin tosi pahasti, ja kun yritin jutella siellä muille niin ei paljon vastakaikua saanut. Nyt, kun on ollut takki päällä ja tissejä ei niin paljon huomaa, asenne mua kohtaan on ollut tosi erilainen. Ihan oikeesti, en kuvittele tätä! Ja oon oikeesti tosi hirveen näkönen ku oon muuten pienikokonen ja sitte nää hinkit peittää koko ylävartalon alleen. Mulla on myös tullut selkäkipuja kun oon lysyssä koko ajan etten ois silleen tissit pystyssä :(
Kannattaisi kysyä, jos saisi pienennysleikkauksen lääketieteellisin perustein (säryt).
alkoi kyllä kuulostaa vainoharhaiselta jo. Ei kukaan sua pisteytä tissien koon perusteella. Ja jos oot aika vasta vauvan saanut, niin imetys kasvattaa väliaikaisesti tissikoon suunnilleen ööhön, mutta kyllä ne myös normalisoituu ajan kanssa.
että kyllä ne nämä on mitkä jäi :(
En kyllä usko että vainoharhanen olisin, kyllä sen näkee ihan selvästi kun joku muija niihin kattoo ja nakkelee niskojaan. Ne näyttää ihan luonnottoman suurilta et josko luullaan et on silarit...
Sulle, joka ehdotit leikkausta, en usko et uskaltaisin mennä, oon sitä miettiny ja toivosin kovasti et rohkenisin mutku ei niin ei.