Viittaan

Johanna Korhonen! Miksi varkautelaiset hyväksyivät nykyisen Varkauden kaupunginjohtajan?
101124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

joka johti Korhosen potkuihin johtui siitä, että hänen "puolisonsa" on politiikassa mukana.

Äänestä

Korhosen päätoimittajaksikin.

Äänestä
  • täällähän ei ole sellaista vanhoillista menoa kuin pohjoisessa.Suvaitsevaisuus on nykyaikaa.

    Äänestä

olet jämähtänyt? Itse en edes kehtaisi kysyä tuollaista asiaa. Meillä on hyvä kaupunginjohtaja, seksuaalisella suuntauksella ei ole mitään väliä.

Äänestä

kenenkään yksityiselämä??Pappien homosuhteet eri asia kun he Jumalan palvelijoina toimivat.En kannata tällaista suuntautumista uskoni nojalla,mutta mitä me tiedetään toisten tekemisistä?Laissakin on pykälät olla sortamatta heitä.Älä lietso täällä ....

Äänestä
  • varkautelaisista hyväksyy epänormaalit suhteet! Menkääpä osoittamaan mieltänne, kuten Tampereella on tehty. Olipa uutisista kiva katsoa, kuinka paljon Tampereella on lesboja. Ilkeävätkin!

    Äänestä

  • suurin osa kirjoitti:

    varkautelaisista hyväksyy epänormaalit suhteet! Menkääpä osoittamaan mieltänne, kuten Tampereella on tehty. Olipa uutisista kiva katsoa, kuinka paljon Tampereella on lesboja. Ilkeävätkin!

    kotiinkin ja töihin varmaan jäi.Mutta sinä taisit hekumoida katsoessasi?Kyllä näin pitäisi olla:Rakasta lähimmäistäsi niinkuin itseäsi.Välittää ja rakastaa ihmistä,ei aina hänen tekojaan ja ratkaisujaan on oikein.Jokainen ihminen on tärkeä,olisi oltava.Seksuaalisesti erilaisilla kuin normi on muutenkin vaikeaa,pitääkö vielä ivata ja haukkua?Antaa heidän elää rauhassa,niinkuin mekin saamme elää heiltä.Toimittajan lopputili ei ole oikein jos hän oli työssäänpätevä."puolison" poliittinen ura ei ollut ratkaiseva tekijä.Pelkkä sortaminen on asiantuntijoiden mukaan kyseesssä.Tässä maailmassa on pahempaakin pelättävää kuin poikkeavat seksuaaliset mieliteot ja niiden hyväksyminen tai kieltäminen.

    Äänestä

Johtuisiko siitä, että suurin osa varkautelaisista on kuitenkin järkevää, suvaitsevaista porukkaa, jotka eivät istu kieli pitkällä pohtimassa ja nuuskimassa lähimmäistensä seksielämää, kuten aloittaja tekee.
Onko tullut mieleesi hoidattaa ongelmiasi?

Äänestä
  • Varkautelaiset ovat erittäin kiinnostuneita muiden ihmisten elämästä. Aina ollaan kysymässä henkilökohtaisia kysymyksiä, vaikka ei edes tunneta. Kysytään, oletko naimisissa, onko sinulla lapsia, paljonko saat palkkaa jne. Kyllä Helsingissä oli ilo asua, kukaan ei koskaan kysynyt mitään, korkeintaan, että paljonko kello on. En koskaan totu tällaisen tuppukylän meininkiin, tahdon takaisin Helsinkiin!

    Äänestä

  • on päinvastoin! kirjoitti:

    Varkautelaiset ovat erittäin kiinnostuneita muiden ihmisten elämästä. Aina ollaan kysymässä henkilökohtaisia kysymyksiä, vaikka ei edes tunneta. Kysytään, oletko naimisissa, onko sinulla lapsia, paljonko saat palkkaa jne. Kyllä Helsingissä oli ilo asua, kukaan ei koskaan kysynyt mitään, korkeintaan, että paljonko kello on. En koskaan totu tällaisen tuppukylän meininkiin, tahdon takaisin Helsinkiin!

    Siellä ei tunneta edes naapuria.Saa kuolla ja mädäntyä asuntoonsa rauhassa.Joskus on monenvuoden postit ollut lattialla.Vasta kun "ystävä"ulosottomies-poliisi tulee kantamaan tavarat ulos,paljastuu monesti tapahtuma.Jos tilillä on rahaa reippaasti ja laskut suoraveloituksessa,ei "ystävät" vieläkään etsi.Mutta se yksityiselämä on hyvin suojattu.Minä olen mieluummin täällä jossa ihmiset elää virheineen ,iloineen ja suruineen.Niin heterot ja muualle suuntautuneet.Juorutkoot ihmiset,mulla on oma elämä.Ja annetaan kaupunginjohtajan olla rauhassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tapaukseen kirjoitti:

Johanna Korhonen! Miksi varkautelaiset hyväksyivät nykyisen Varkauden kaupunginjohtajan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu