Nousevat Skorpionit?

Kertokaa millaisia luonteenpiirteitä mahdollisesti kuuluu nousevalle skorpparille... Ois mielenkiintosta kuulla. Vaikuttaisko se myös esim. ulkonäköön...tumma tukka, tarkka katse jne.?
71173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mulla on kuulemma "tarkka" katse, tukka on vaaleahko, tällä hetkellä, tummatkin ovat hiukseni joskus olleet (värjätty)..Luonteenpiirteistä en nyt jaksa/ehdi kirjoitella, mutta kannattaa vaikka lainata kirjastosta joku hyvä horoskooppikirja.

Äänestä
  • No hei ja kiitos vastauksestasi! Täytyypä tässä sanoa, että kekseliäisyyden puutetta kai tässä on ollut, kun en ole aikaisemmin hoksannut etsiä tietoa netistä...Nyt löysin www.gokov.com sivut ja sieltä klikkasin horoskooppi ja sen jälkeen löysin 'nouseva merkki'! Sieltäpä löytyi tietoa tästä, jee! Hakusanalla Ladyt.net löytyy sitten tietoa Kuumerkeistä...että tiedoksi vaan toisillekin! JA katsokaapa uudistuneita Astrologiakeskuksen sivuja! Sielläkin on avautunut nyt keskustelufoorumi- osallistukaa!

    Äänestä

  • Celine kirjoitti:

    No hei ja kiitos vastauksestasi! Täytyypä tässä sanoa, että kekseliäisyyden puutetta kai tässä on ollut, kun en ole aikaisemmin hoksannut etsiä tietoa netistä...Nyt löysin www.gokov.com sivut ja sieltä klikkasin horoskooppi ja sen jälkeen löysin 'nouseva merkki'! Sieltäpä löytyi tietoa tästä, jee! Hakusanalla Ladyt.net löytyy sitten tietoa Kuumerkeistä...että tiedoksi vaan toisillekin! JA katsokaapa uudistuneita Astrologiakeskuksen sivuja! Sielläkin on avautunut nyt keskustelufoorumi- osallistukaa!

    pari uutta linkkiä mullekin. Astrologiakeskus on tuttu paikka, mut noi kaksi oli uusia, kiitos niistä..Taidanpa heti mennä vierailemaan :)

    Äänestä

Hei, Celine!
Olen itse sekä muutenkin skorppari, että myös nousevalta merkiltäni skorpioni ("tuplapaha"). Tukka on tumma ja jo vuosia minua on kutsuttu tarkkasilmäksi puoliksi leikillään ja puoliksi tosissaan. Taitavat ainakin nämä mainitsemasi jutut osua kohdalleen. Muut tiedot taidat löytää linkkiesi takaa.

Äänestä

Olen hyvännäköinen, ja tiedän sen itsekin.

Olemuksessani on valtiatarta ja naarasta, enkä anna kenenkään pomotella itseäni. Tulee nimittäin aika nopeasti valtikasta/ruoskasta päähän.

Äänestä
  • Kiitos vastauksistanne- Josefina ym.! Vau- linkistähän pystyi klikkaamaan Aurinko-, Kuu, ja Nousevan merkin mukaan, ja saamaan esimerkin, minkä näköinen mahdollisesti tällainen ihminen kasvoiltaan olisi. Yllätys mulle oli se, että Skorpioni ois Suomen yleisin Nousumerkki. Mikähän siihen vaikuttaa? Sen olen ainakin kuullut, että Kalat ois harvinaisin...
    Joo- tummaa ja tulista on Skorpioni... Ulkonäöltään ja sielunelämältään! Tsemppiä Skorppareille!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Celine kirjoitti:

Kertokaa millaisia luonteenpiirteitä mahdollisesti kuuluu nousevalle skorpparille... Ois mielenkiintosta kuulla. Vaikuttaisko se myös esim. ulkonäköön...tumma tukka, tarkka katse jne.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu