Aloittelijoille
Hyvä distro
7553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
on Mandriva one.Kohta tulee 2009 versio siitä.
tulee selittämään, että xp se vasta vaikea onkin.
XP on parempi distro kuin Fedora.
ottaa selvää distrosta etukäteen, vaan olettaa että kaikki menee ajatuksen voimalla. Toikin tumpelo olis päässyt vähemmällä, kun olis asentanut sen ehdotetun livnan.
Apua ALOITTELIJALLE -palstalla. Käyttöjärjestelmän vaihtaminen ei ole niitä ensimmäisiä asioita joita kannattaa kokeilla.
viestinsä Fedora palstalle. Miksi ei suoraan kirjoittanyt "Apua aloittelijoille" palstalle.
Eikä se edes yrittänyt kysynyt apua, vaan alkoi suoraan vaan vikistä.
Kyseessä tuskin on linuxin kanssa ensi kertaa tekemisissä oleva. Tarkoitti lähinnä sitä, että Fedoran käyttöönsaattaminen on hankalampaa kuin monissa muissa linuxjakeluissa. Itsekin sanon Fedoraa kokeilleena, että ei niin miellyttävä kuin useimmat muut, maksullisten koodekien tyrkyttäminen ainoana vaihtoehtona on hämäävää jne.