Joko viimein ymmärrätte Varkaudessa

Vaikka siellä vapautus liikehuoneistoja tai halleja, niin kuka hullu sinne tulee yrittäjäksi. Jos markkinat ovat muualla, niin vain se on järkevää. Varkautelaisten pitäs aina saada kaikki ilmaiseksi. Kokemusta on 22 vuoden ajalta. Tyhjän saa tekemättäkin. Nauttikaa nyt sitten omista hedelmistänne.Näin teiltä loppuu palvelut. Kun tulee uusi yrittäjä, niin kytätään, milloin se lopettaa, niin päästään haaskalle.
4901
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mitä isommat tulot, sitä edullisemmin pitäisi saada. Teki mieli monta kertaa sanoa, että "kohtuu se on kerjätessäkin". Ja jos olisin oikein ollut rahoissani, niin monesti olisin "köyhälle" ostokset tarjonnut. Olisikohan silloin omatunto kolkuttanut? Tuskinpa... Välimallin-pomot pahimpia "köyhiä"...

Äänestä
  • onkin korvien välissä.

    Äänestä

Minulla on 32 vuoden kokemus varkaudesta, olen saanut haluamani koulutukset sekä työt. Kysymällä töitä saa, ei työnantaja tule kotoo hakemaan. Asunto on edullinen ja kavereita ja perhettäkin on. Oma asenne ratkaisee hyvin paljon! Jos on vaikeaa, ei ole pakko asua täällä tai tai tehdä mitään, mutta silloin ei saa myöskään valittaa mistään tyhjänpäiväisestä!!!!! Ärsyttää narisijat jotka ei osaa/halua tehdä omalle elämälleen mitään.. jos ei itse siihen pysty, voipi kysyä neuvoa!!

Äänestä

Olen toiminut pienyrittäjänä yli kaksikymmentä
vuotta ja yhteenvetona seuraavaa:
Kun hoidat omat asiat ja työtehtävät kunnolla ja
sydän mukana niin ei yksinkertaisesti jää aikaa
eikä voimia hoitaa muiden asioita eikä olla sotkemassa ja kadehtimassa siellä sun täällä.
Takaan että tulosta syntyy ja voi olla terveesti
väsynyt ajoittain.
Kadehtijan työ on kadehtia ja palkka sen mukainen.Karavaani kulkee ja koirat haukkuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pyhä Pietari kirjoitti:

Vaikka siellä vapautus liikehuoneistoja tai halleja, niin kuka hullu sinne tulee yrittäjäksi. Jos markkinat ovat muualla, niin vain se on järkevää. Varkautelaisten pitäs aina saada kaikki ilmaiseksi. Kokemusta on 22 vuoden ajalta. Tyhjän saa tekemättäkin. Nauttikaa nyt sitten omista hedelmistänne.Näin teiltä loppuu palvelut. Kun tulee uusi yrittäjä, niin kytätään, milloin se lopettaa, niin päästään haaskalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu