Minkälainen homma on tuon ruiskutusuretaanin laitto lujitemuoviveneeseen.
Sais pikkaisen lämpöä syksyyn ja ehkä viileyttä kuumimpaan kesään.
Sais pikkaisen lämpöä syksyyn ja ehkä viileyttä kuumimpaan kesään.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
voi lisätä liimaamalla esim. uretaanilevyä kylkiin. En muista kauppanimiä (oli joskus esim. Fiskacell), samaa materiaalia kuin retkeilypatjat, l. polyuretaania.
taidat olla huumorimiehiä,polyuretaanin ruiskutus vähän sottasta hommaa,maksoi markka aikana noin 2000/m3
Inkoossa Termonova tekee uretaanilevystä liki mitä tahansa. Heillä myös kohtuuhintainen epäkurantin tuotteen myynti. Sieltä vaan puolipehmeää 30mm levyä ja liimamassalla tai epoksilla laitaan kiinni.
On helpompaa itse liimata harmaata umpisolu muovia, 1cm:n vahvuus riittää, eikä ime kosteutta. Etola ainakin myy, sitä on kahta sorttia, toisessa on liima, joka pettää ajanoloon, toinen on liimattava kontaktiliimalla, muista käyttää aktiivihiilisuodatinta, ettei liima nouse