No kyllä demareita on taas parjattu täällä. No nämä vallitajat ovat kokkareita. Kotkan Kokoomuslaisia joilla on BISNES vain mielessä. SINÄ joak halut hyvinvoitia niin kokoomuslainen hoitaa sinut alimpaan helvettiin.
Demarit Kotkan
pelastus.
11273
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
luulet elantosi saavasi muualta, kun bisneksestä.
Kaikki on bisnestä hyvä reppana.
Naurattaa, kun yksi demari lupaa järjästää töitä jos hänet valitaan.
Meinaakohan perustaa jonkun jätti-yrityksen vai millä perusteella tämä entinen ehkäisevän huumetyöntekijä tällaisi lupauksia kykenee antamaan. Heh heh.
toyota hiace paketti auto ja ruvetkaa jobbariksi.elämä alkaa hymyileen.ha
On turha lupailla tehdä "ihmetekoja" Siksi en minä ainakaan lupaile mitään tuon suuntaisia. Ainoa mitä voin luvata on että kohdallani ei menisi epäedulliset ja väärin perustein tehdyt ehdotuset hyväksyntään.
Töitä lisää, tai muita suuria lupauksia on vaikea antaa. niitä kun ei voi yksin toteuttaa. Ne olisivat vain pilvilinnoja äänestäjille, on tärkeämpää luvata vain omalla kohdalla rehellistä ja avointa päätöksentekoa ja suhtautumista asioihin.
Oletko sinä ehdokkaana aatteen palosta vai onko todellinen syy ehdokkuuteesi vallan kaipuu ja omien etujesi tavoittelu?
Perustele miksi äänestäisin sinua?
Mikä on poliittinen meriittisi?
No sä alat perua sanoja ennen vaaleja. Sähän olet luvannut laitaa Kotkan asiat kuntoon kaikilta oasin. Älä vittu lähde karkuu nyt hoida mitä olet luvannut
Demarit ja kokkareet on näyttäneet sen mitä he osaavat, eli kiertää totuutta, harhauttaa kansaa ja toisiaan. Tää kerto siitä että rehellisyyttä ei löydy, ei tunneta. Sanoi kuka mitä tahansa niin tähän loppuu Demareiden äänestys ja samalla kokkarien, minulle ainakin heidän paskapuhumiset on puhuttu. Ääntäni en näille anna, nyt äänestän uusia puolueita ryhmään mukaan!
Sinun umpi sossu syytä vilkaista peilistä sitä punaista naamaasi ja ehkä kerran vielä miettiä tuota pelastus kirjoitustasi joka on kyllä todella syvältä perseestä,totta on että kokoomuksella on ehdokkaina varmasti myös yrittäjiä mutta sieltä löytyy kuitenkin myös halua ratkoa ja tunnustaa kotkan tämän hetkinen katasrofaalinen taloustilanne jonka sossut ovat luoneet typerällä talouspolitiikalla.
täynnä taas sitä lammasporukkaa, joka määkien vaeltaa paimenkoiran perään ja tottelevat joka ikistä haukahdusta ja murahdusta. Ja jos laumasta poikkeaa, se kyllä äkkiä haetaan sieltä takaisin. Luumihan se nyt väittää olevansa eri karsinassa kuin muut, ainakin eilisen tekstin perusteella. Hyvä puoli tosiaan, että vastailee tänne palstalle, mutta toinen asia on, pitävätkö sen jutut ollenkaan paikkansa.
Mitenkä nyt vasta demarit havahtuivat pelastamiseen vaalien alla, kun ovat laittaneet viimevuosina Kotkan talouden syöksykierteeseen valtuuston määräenistönä ajamillaan investoinneillaan teemana "tähtäämme tulevaisuuteen".
Pahimmssa tapauksessa tulevaisuus voi olla sellainen, että valtio ottaa Kotkan talouden hallintaansa kriisikuntana.
Ainakin sillon, jos Kotkan valtuustossa on demareilla määräenemmistö.
Tilanne on niin katastrofaalinen, että tähän ei tosiaan pysty kuin kokoomuksen kyvyt. Puolueessa on talouselämän taitajia, lainoppineita, joiden asiantuntemusta tarvitaan tässä tilanteessa. talonpoikaisjärjellä varustettuja ehdokkaita, jotka haluavat laittaa Kotkan asiat kuntoon. Demarit eivät ole siihen pystyneet, kuinkas nyt onnistuisivat.Demareiden ehdokaslista ei ole hääppöinen, noilla resursseilla sama rumba vain jatkuisi ja kotkassa kituutettaisiin edelleen.
Luehan vähän historiaa,niin ymmärrät tätä päivää ja aavistella tulevaa.