GOOGLESTA PELOTTAVAT KUVAT POIS!

IrinaSpalko

Nii! Googlessa aina löytyy jotain aivan järkyttäviä kuvia jos etsii nimellä "baby", "kitten", tai "hello kitty". Niist löytyy kuvia punasilmäsistä kauheen näköisistä vauvosta ja kyklooppi kissanpennuista!

Ja noi kuvat pitäis joko poistaa ne ikuisesti koko googlesta tai sitten laittaa sinne googleen sellaisen turvaeston että silloin kun tulee sellainen kauhee kuva, se on ekana sensuroitu ja kysyy siinä "Kuvan sisältö ei oo suositeltua alle 18 vuotiaille, jatketaanko?" ja noin.

Googlen kuvahakuun menee myös jotain alaikäsii ja näkee tollaisia shokkaavia kuvia! GOOGLE POIS! GOOGLE POIS!

4

1503

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moi sinulle.

      Mozilla Firefox.sin lisäosina on valitavissa ohjelma jolla voi poistaa yksittäisiä kuvia vaikka GOOGLEN sivulta tai muista www. sivuilta .

      Logo on vähän niin kuin stop merkki punainen kuusikulmio jossa valkoisin fontein ATB .

      En nyt ihan varma ole onko lisäosan nimi kirjoitettu kuusikulmion sisälle juuri ATB mutta kuitenkin löytyy lisäosa katalogista jolloin jopa GOOGLESTA saat poimittua ulos yksitäiset piiroshahmot .

    • kitinää

      Google ei ole mikään kuvagalleria, mihin siirretään kuvia. Ne etsitään automaattisesti. Ja jos haluat lastesi etsivän googlesta kuvia, menet sitten vahtimaan selän taakse etteivät he käytä hakusanoja "baby", "kitten", tai "hello kitty". Muista myös, että internetissä tulee todennäköisesti aina olemaankin pornoa, ja se ei ole googlen vika.

    • Giorgio.M

      hahhahh... googlen sijasta sun kuuluis leikkiä hikkalaatikolla pentu !

    • onnittelut pentu

      TAAS YKSI HYVÄ SYY SINULLE LOPETTAA NETIN KÄYTTÖ JA POISTUA GALLERIASTA.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      184
      1978
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      825
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      56
      716
    Aihe