"Kuinka monta prossaa TEIDÄN keuhkoistanne keuhkolääkäri on todennut jo olevan sidekudoksen vallassa ja millä vauhdilla keuhkolääkäri on todennut sairautenne etenevän vuosittain?"
Voisitko vastata siihen.
ME emme ole kiinnostuneita ikivanhasta TEIDÄN Majvikista poimimasta yhdestä artikkelista.
ONKO SINUSSA NISUIISU MIESTÄ VASTAAMAAN KUN SINULTA TÄTÄ ON JO MONESTI KYSYTTY?
Voisitko vastata siihen.
ME emme ole kiinnostuneita ikivanhasta TEIDÄN Majvikista poimimasta yhdestä artikkelista.
ONKO SINUSSA NISUIISU MIESTÄ VASTAAMAAN KUN SINULTA TÄTÄ ON JO MONESTI KYSYTTY?
Vastaukset 25
Vanhimmat
fibroosia keuhkoissa, joka johtui Aspergillus fumigatuksesta. Kun TTL ja Diakor otti kuvia keuhkoistani, niin valotus heillä meni varmaankin pieleen, koska eivät puhuneet yhtään mitään minun fibroosistani, vaikka sitä siellä oli. Jäivät siis kiinni VALEHTELUSTA. Valkosolukeräytymiä keuhkoissani he kyllä näkivät, mutta tiesivät sen johtuvan neljästä minulle tehdystä altistuskokeesta.
Tuo on aivan typerää kysyä, miten tautini etenee. Se etenee joka tapauksessa ja se riippuu täysin siitä, että miten pystyn pitämään immuunipuolustuksen kunnossa mm. otsoniterapialla ja sitten siitä, miten vähän saan näitä bakteerimyrkkyjä keuhkoihini.
Tästä voit opetella lisää asioita:
http://keskustelu.suomi24.fi/terveys_show.fcgi?category=97&conference=4500000000000608&posting=22000000038380237
bakteerimyrkkyterveisin
Pekka Nikkola
"...vaan siitä kun Streptomyces-sädesienibakteerit ja Bacillus bakteerit saavat kasvaessaan kosteusvauriossa"
..."TTL:n Af-altistuskokeelta putosi näin pohja. HOMEET eivät siis ole vaarallisia.
Valkosolukeräytymiä keuhkoissani he kyllä näkivät, mutta tiesivät sen johtuvan neljästä minulle tehdystä altistuskokeesta."
Tämä "tietäjä" ei löydä kuin kaksi vaarallista homelajia ja hänelle itselleen tehtiin neljä AF-altistusta ja tulos oli hänen mielestään alveoliitti, kuitenkin vaikka eihän hänen teoriansa mukaan AF pitäisi olla vaarallinen.
Miksi sitten AF aiheutti valkosolukertymiä? keuhkoihin kun ne eivät ole vaarallisia?
Nyt valehtelet niin että korvat heiluu.
Ensinnäkin v 1984 sinua ei oltu ttl:ssä edes altistettu, joten jos sinulla oli fibroosi johtuen aspergillus fumigatuksesta, niin sehän ei voi pitää paikkaansa sinun omien teorioittesi mukaanhan homeista ei sairastu.
Toisaalta suorastaan huvittaa kun väität että valotus meni pieleen, eikä fibroosista puhuttu.
Sinäkö sen fibroosin keksit jos sitä ei objektiivisella tutkimuksella eli keuhkokuvalla todettu.
Kyllä olet sellainen epeli keksimään ja satuilemaan ja jälleen kerran syytät muita VALEHTELUSTA.
Sairasta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TTL:n julkaisun "Työperäiset sairaudet"-kirjan sivulla 113-114. Henkka on kirjoitellut kirjaan erilaisia ammattikeuhkosairauksia. Tapaus 6. tuolla sivulla on allergisesta alveoliitista ja se on tullut lämmenneen hakkeen luonnista. Mikrobiksi mainitaan aivan oiken Aspergillus fumigatus. Minä olen juuri samanlainen tapaus.
Tuolla Af:llä ei ole mitään tekemistä, että sairastuisi kosteusvauriosta. TTL:n kosteusvauriosta johtuvat Af-astmat ovat kaikki huijausta.
Tämä Työsuojelurahaston tuella kirjoitettu kirja on muuten erinomainen, koska siinä kerrotaan myös työperäisistä bronkiiteista. Juuri tuollainen bronkiitti syntyy TTL:n altistuskokeista! Mutta tälläinen bronkiitti ei olekaan työperäinen. Se on TTL-peräinen!
Tuossa Mari Antti-Pojan kirjoittamassa artikkelissa sivulla 121 kerrotaan millainen on BAL-neste bronkiittia sairastavalla. Lainaus siis sivulta 121:
Bronkoskopiassa ja BAL-tutkimuksessa on todettu bronkiittiin viittavia löydöksiä (limakalvon punoitus ja turvotus, lisääntynyt limaneritys ja lisääntynyt määrä neutrofiileja).
LAINAUS PÄÄTTYY
Siinä se oli: lisääntynyt määrä NEUTROFIILEJA. Tällä palstalla on joku TTL- tai Paanas-astmaatikko kertonut, että astmoja on myös nämä NEUTROFIILIVALTAISET tulehdukset. Paskan ovat! Kuten tekstissä todetaan NEUTROFIILILISÄ kuuluu keuhkoputken tulehdukseen eli BRONKIITTIIN.
ystävällisin bakteerimyrkkyterveisin
Pekka Nikkola
yhä edelleen maamme ainoa rehellinen kosteusvaurioasiantuntija (valitettavasti)
Onha se sun af-alveoliittikii sit huijausta ku af ei oo kosteusvauriohome ja kai astmat ja nuhatkii
kaikilt vaa tapaturmakorvaukset vek sun mielest
eiks nii
kun jäit valheellisista kertomuksistasi omalta kohdaltasi kiinni, ei se Henkan vika ole.
SINÄ olet täällä toitottanut ettei kosteusvauriomikrobeista kuten af saa sairautta.
Ja vain ttl:n af uutteesta saa allergisen alveoliitin. Nyt olet sitten laajentanut kosteusvauriorakennusten homeen (A.fumigatus) kuuluvaksi ryhmään josta saa allergisen alveoliitin. Jota sinulla ei keuhkokuvissa näkynyt kuten kerroit. SINÄ DIAGNOSOIT itsellesi allergisen alveoliitin 1984 VAIKKA tosiaan keuhkokuvissa sitä ei näkynyt (sanoit että sinulle valehdeltiin siinäkin)
On se kummaa kun yhdelle nisunasulle osuu kohdallensa kaikki valehtelijat ihan hänen omadiagnosoimansa sairauden alkuvaiheesta tähän päivään. Kyllä on kaamea kohtalo,voe voe
Yrittää saada korvauksia pois kaikilta työterveyslaitoksella todetuilta ammattitautisairailta kun ne on nisuiisun mielestä todettu väärin perustein.
On siinä susi lammasten vaatteissa.
Kehtaa vielä kehua olevansa homesairaiden ystävä ja auttaja.
sekoilija joka tosiaan yrittää homesairailta viedä senkin pienen oikeutetun diagnoosin ammattitaudista. On harmillista että yksi susi puree täällä jokaista homesairasta.
nyt Henkka onkin oikeassa. Sinä vasta tavallinen tuuliviiri olet itse.
Bronkiitti tulee homealtistumisesta, ilman ttl:ää, ihan sieltä sisäilmasta kosteusvauriorakennuksessa. JOs et aikaisemmin ole sitäkään tiennyt.
Kylhä jokainen homesairas tietää et se bronkiitti tulee sielt sisäilmast.
Siihe sit ympätää ens antibioottii ja sit astmalääkkeit
Nisuiisu vaa ei tiiä sitäkää
Molemmat valehtelevat !!
" Kun TTL ja Diakor otti kuvia keuhkoistani, niin valotus heillä meni varmaankin pieleen, koska eivät puhuneet yhtään mitään minun fibroosistani, vaikka sitä siellä oli. Jäivät siis kiinni VALEHTELUSTA. "
On se sitte kumma, että juuri sinulle sattuu kaikkea tuollaista! Oliko tämä muuten ennen vai jälkeen sen, kun Suojelupoliisi alkoi vakoilla sinua ja valtiovalta alkoi kuunnella puhelintasi?
miten tautisi etenevät??
Sinullahan on kaksinkertainen allerginen alveoliitti eli A. fumigatus -alveoliitti ja Streptomyces -alveoliitti.
Yhdelle sun toiselle olet antanut täällä diagnoosiksi allergisen alveoliitin ja kertonut heidän kuolevan siihen tai olevan jo terminaalivaiheessa. Onko se siis niin, että kaksinkertaisella alveoliitilla on parempi ennuste kuin yksinkertaisella?
Tuplakeuhkorakkulatulehduksesi takia et ole tietääkseni edes työkyvytön (vaan työtön). Lisäksi jaksat reissata maat ja mannut - Porin Jazzitkin. Nukut rauhallisia ja syviä yöunia. Muutenkin olet tosi tuhdissa kunnossa, vaikka jo yksinkertaiseenkin allergiseen alveoliittiin kuuluu voimakas laihtuminen. Kyllä sinun kaksoistautisi eteneminen todellakin kiinnostaa meitä.
Tuplakeuhkorakkulatulehduksestasi olet itse kirjoittanut näin:
"Minulla ja todennäköisesti kaikilla niillä, joita on altistettu Af:lla on siis kaksinkertainen keuhkorakkulatulehdus. Toinen on varsinaisesti kosteusvauriosta eli mikrobimyrkkyjen aiheuttama ja toinen tietysti Af:n aiheuttama."
ja kun se on nyt tieteellisesti todettu. voi lopettaa lapselliset kirjoituksesi nisuiisun perässä. eiko sulla ole elämää?
miksi on typerää kysyä, miten nisuiisun tauti on edennyt?
etenenee... ei mitenkään. Ootko vähän hönö.
miksi on typerää kysyä, miten nisuiisun tauti on edennyt.
sinulla oli fibroosi jota kuvissa ei todettu ja joka johtui Aspergillus fumigatuksesta.
Kaksi väittämääsi joita et pysty todistamaan ovat
a. fibroosi
( ei näkynyt kuvissa,vain sinun teoriasi joka perustui mille???)
b. fibroosin aiheuttaja ?
Kysymys Nisuiisulle:
mistä tiedät että sinulla oli vuonna 1984 fibroosi jonka aiheuttaja oli af?
etenee... voihan se ollakin että etenee vaikka tai saattaa olla ettei, mahdollisestikin voi olla, tai saattaa kuitenkin olla ettei, mutta mahdollisesti kyllä
että nisuiisu olisi valehdellut, että hänellä on tuplakeuhkorakkulatulehdus? Hän on Suomen rehellisin ihminen, joten tuollaisen herjan heittäminen on suorastaan rikollista. Ehkä nyt tekee rikosilmoituksen sinusta.
helppo sairaus. Se tulee ja menee. Siin sitä voi tehdä välillä töitä.
vai oliko se joku vibraasi. astmaan kuuluu kyky ei kun nykykriteerein noita epäsiistejä oireita, vai epäspesifejäkö ne oli, ei muista.
ja töihin parantumaan tai missä sit ikinä ootkiin sairastunut ei se haittaa sillä astmalääkkeistä tulee sellanen suoja, se suojaa ihan vaikka pahalta silmältäkin. ei tule mitään allergiaa ja astmakin sit loppuu kun syö kilotolkulla niitä lääkkeitä. lääkärit mielellään kokeilee paljon lääkkeitä kun vakuutus maksaa ne ja ne saa sit hyvän mielen kun ne niin auttaa sairastuneita ja kaikillahan on hyvä mieli, apteekki toimii, ja lääkäri tekee sitä vaikeaa työtään ja kirjoitaa niitä reseptejä ja niitä pitää osata tulostaa ulos ja ihan kaikkea vaikeaa. On tosi vaikeaa olla lääkäri nykyisin, kun pitää tietää monta sairautta, astma, luulosairaus, masennus ja joku virus vielä. Ei se helppoo ole miettiä mitä astmalääkkeitä kirjoittaisi niitäkin on tosi paljon ja joutuu lukemaan miten ne kirjoitetaan ja silleen. Ihan vaikeaa. Ei sitä kyllä osaa kukaan muu kuin lääkäri, ei kukaan joka ei ole lukenut kymmeniä vuosia mitä lääkkeitä maailmassa on astmaan. Vaikeeta olla hyvä lääkäri.
Et viitsisi nimittää itseäsi kosteusvaurioasiantuntijaksi koska sitä et ole.Keräät ainoastaan sinua miellyttäviä tutkimustuloksia,ja väännät asioita haluamallasi tavalla,se ei tee sinusta asiantuntijaa.
sanoo M S-S!
http://www.kemia-lehti.fi/pdf/mirjasalkinojasalonen.pdf
http://keskustelu.suomi24.fi/terveys_show.fcgi?category=97&conference=4500000000000608&posting=22000000038406574