muistutti minua omasta elämästäni. En voinut olla hymyilemättä. Tarinat elävät - kaikki muu hiipuu.
http://www.youtube.com/watch?v=6fIHrNKqn1I
Ja se elokuva oli "Once".
http://www.youtube.com/watch?v=6fIHrNKqn1I
Ja se elokuva oli "Once".
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ajan henki. Elokuvia, musiikkivideoita, tietokonepelejä....niiden kautta ihmiset elävät....sosiaalinen kanssakäyminen vähenee ja vähenee. Surullista....
kaikki elokuvat, musiikkivideot ja tietokonepelit. On ihan eri asia pelata yksinään räiskintäpelejä 24/7 kuin nauttia silloin tällöin koskettavan ja hyvän elokuvan katsomisesta.
Eikä se todellakaan tarkoita sitä, ettei ihmisellä olisi sosiaalista kanssakäymistä tai että se vähenisi. Joskus jopa päinvastoin. Elokuvia voi katsoa yhdessä ja sitten niistä voi keskustella. Sitäpaitsi joskus sitä haluaa olla yksinkin.
kyky sosiaaliseen kanssakäymiseen oikeasti vähenee nykypäivänä, en sinusta ollenkaan. Pääsi on vain täynnä itseäsi ja luulet kaiken liittyvän sinuun.
En muuten käyttänyt tekstissäni minä-muotoa kertaakaan. Se, että oletit tekstini viittaavan (vain) minuun on sinun tulkintasi.
Mietin kyllä laajasti koko ystävä-, tuttava- ja sukulaispiiriäni. Ainakaan tässä lähipiirissä ei ole havaittavasissa sitä, että sosiaalinen kanssakäyminen olisi vähentynyt viihde-elektroniikan tai sähköisten viestimien takia.
Tuskinpa ennen ihmiset sen sosiaalisempia olivat; heillä vain oli muita vapaa-ajan harrasteita kuin nykyihmisillä.
olennaisinta ihmisenä olemisesta.
Kaunis laulu, ja kiehtova elokuvan kuvaus (katsoin googlesta). Tekisi mieli nyt nähdä tuo elokuva.
Tarinat, musiikki, runot jne. koskettava ihmistä ehkä juuri siksi, että ne tavoittavat jotain meistä jokaisesta.
puissa ei ole lehtiä.
Tässä sulle lehtiä:
http://img2.travelblog.org/Photos/23723/140893/f/1004822-Banana-tree-leaves-after-the-spring-rain-2.jpg
http://www.azurs.net/photomoteur/index.php?showimage=705
http://www.hickerphoto.com/data/media/24/leaves-tree_26494.jpg
http://parenting.leehansen.com/downloads/clipart/autumn/images/autumn-leaves.gif
http://sayler.info/wp-content/uploads/2006/10/tree-leaves.jpg
http://www.plantcreations.com/images/Paradise Tree foliage blue sky.jpg
mukava havainto..ja suloinen tapa vastata viestiin:)
=)
---
viestiin. Suosikkini oli kakkoskuva, siitä puusta kun saa hyvää makuakin kanelin muodossa.
Yllättävää saada noin tunteikas reaktio ihan tuntemattomalta ja huomata minkälaisen vaikutuksen se tekee. Ehkä siksi me kaikki täällä roikummekin. Etsimme sitä täydellistä vastausta, emmekä vastaajaa.
*ap.