Taksimersu museoon

Näin hiljattain mtv:n uutisista että suomalainen 1,6 milj. km ajettu taksimersu (W124) on otettu tehtaan museoon Saksaan.
Mistä päin Suomea auto on lähtöisin?
Nettios. ko. museoon?
3855
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oulusta kotoisin oli mersu, nettiosotetta en tiedä.
Siellä samaisessa museossa on mersu jolla ajettu yli 6milj.km ja vielä ajokunnossa.

Äänestä
  • AIKA MAKEEN 123-KORISEN NÄIN 2004 SYKSYLLÄ PIDENNETTYNÄ < OLISI MYÖS UPEAA AJAA LADA 2107 LANGIA JOS SELLAINEN JOSKUS OLISI JA TURUN MOOTTORITIELLÄ VIELÄPÄ

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äimän käki kirjoitti:

Näin hiljattain mtv:n uutisista että suomalainen 1,6 milj. km ajettu taksimersu (W124) on otettu tehtaan museoon Saksaan.
Mistä päin Suomea auto on lähtöisin?
Nettios. ko. museoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu