Käyttäytyykö aikuinen 25 v. näin ?

http://www.iltalehti.fi/bigbrother/

C on monasti pitänyt itseään aikuisena ja mm. pikkutytötteli Miaa.

C on sanonut olevan perfektionisti, mutta minusta perfektionismin perimmäinen tarkoitus ei piile känkkäröinnissä. Olenko erilainen "nuori" ?
121099
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

todettu, että cherylillä on omat pikkutyttö hetkensä, toisissa asioissa hän omaa aikuismaisempaa näkemystä kuin muut talossa olijat (monet nukkuvat vielä pehmolelujen kanssa eli haluavat säilyttää sellaisen lapsenomaisen käytöksen itsessään ja lässyttävät silloin tällöin naurettavalla tavalla), toisissa on pikkutyttömäisempi.

Miahan nyt oli täysin epäkypsä ja veteli tunteitaan laidasta laitaan, vaikka onkin pannut nuoreen ikäänsä nähden ylitarpeiden.

Tuollaiset yksittäiset asiat, jotka eivät ole edes kovin suuria, tuntuvat saavan suhteettoman paljon huomioita ja vedetään aivan naurettavalla tavalla asioita yhteen, tuossakaan ei edes loukattu ketään vaan aika ymmärrettävää jos on tahroja pyykkeessä että mitä hittoa, tätäkö pitäisi käyttää jos muilla on ihan puhtaan näköiset, mieti nyt vähän itsekin, jos on vielä väsynyt ja hermot kireellä niin pienestä moni silloin tikusta asiaa tekee.

Äänestä

nousee helvetinmoinen haloo. Mutta jos joku muu kipunoi se on sille oikeutettua. Monesti kotonakin jostain pikku-asiasta voi nousta iso hälinä, näin se vaan on.
Tuolla talossa asiat helposti korosttuu.

Äänestä

Mia on pikkutyttö.

Äänestä

Ei kenenkään tavaroita saa ottaa ilman lupaa. piste

Äänestä
  • Hänen on aina oltava kaikeesa ykkönen. Tosi ärsyttävä ihminen.

    Äänestä

  • TOSI NARISIJA kirjoitti:

    Hänen on aina oltava kaikeesa ykkönen. Tosi ärsyttävä ihminen.

    verrattuna vittumaiseen ja toisia haukkuvaan Miaan! Ei kannata vertailla näitä kahta, sillä he ovat niin erilaisia!

    Äänestä

  • TOSI NARISIJA kirjoitti:

    Hänen on aina oltava kaikeesa ykkönen. Tosi ärsyttävä ihminen.

    Ärsyttävää huomionkerjäystä pienistä ja turhistakin asioista.. Siis ei 25v naisen elämä romahdu pahasti siihen, kun festarimiekit ei menny niin kuin itse halusi?. En tie, olen vasta 21v.. :D

    Johan onneks auttoi Cheriä, koska se ei varmaa jaksanu Cherin surku toimintaa ja näitä puheita vielä ittensä hirttämisestä. Cheryll oli niin "säälikää mua" -asenteella sen meikkien takia.. Huhhuh..

    Näitähän riittää..

    Äänestä

  • on enkelimäisen kiltti kirjoitti:

    verrattuna vittumaiseen ja toisia haukkuvaan Miaan! Ei kannata vertailla näitä kahta, sillä he ovat niin erilaisia!

    tasolle! Siinä teille sitä hiton Cherylin kypsyyttä.

    Äänestä

Sanoisin, että eipä noista henkilöistä juuri kukaan. Ehkä talossa olo on niin ahdistavaa, kun ei ole juuri mitään virikkeitä.

Äänestä

EI 25 VUOTIAS IHMINEN KÄYTTÄYDY TUOLLA TAVALLA KIUKUTELLEN JA TUHERRELLEN JOKA ASIASTA. EIKÄ KUKAAN KIEHNÄÄ JOKA KOLMIJALKAISEN SYLISSÄ EPÄTOIVOISESTI JA ITSELLEEN SEKÄ MUILLE HOKIEN MÄ SAAN KENETKÄ TAHANSA , MULLA ON YSTÄVIÄ TOSI PALJON.
JÄÄNYT AUTTAMATTA 15V ASTEELLE.....!!!!!!!!!!

Äänestä
  • Käytös ei aina muutu iän mukana ja 25v on eri asia kuin 55v. T:30v

    Äänestä

  • Vääräs kirjoitti:

    Käytös ei aina muutu iän mukana ja 25v on eri asia kuin 55v. T:30v

    25-vuotiaaksi. Kyllä on niin uskomattoman lapsellinen. Tietysti elämäntilanne vaikuttaa ja Cheryl tuntuu olevan hemmoteltu tyttö, jonka ei tarvitse ajatella muita kuin itseään. Minä olin tuon ikäisenä kahden lapsen äiti, jolla oli muutakin ajateltavaa kuin minä minä minä... Enkä ole vieläkään mummoikäinen!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mummo-55 kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/bigbrother/

C on monasti pitänyt itseään aikuisena ja mm. pikkutytötteli Miaa.

C on sanonut olevan perfektionisti, mutta minusta perfektionismin perimmäinen tarkoitus ei piile känkkäröinnissä. Olenko erilainen "nuori" ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu