OIKEESTI OIKEESTI

HERMO TOHON PISSIKSEEN, JONKA JOKA LAUSEESSA ON OIKEESTI SANA OIKEESTI RIITTÄÄN JO, VITTU OLIS HILJAA JOS EI MUUTA OSAA SANOA
5511
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

konjunktio, tiedätsä mikä se oikeesti on, niinku sillain oikeesti?
Siisku niinku mä oon ylioppilas, niinku sillain mä tiän mitä on konjunktio oikeesti, ihan oikeesti.

Mä narisen oikeesti sillain niinku, mut oikeesti mä sillain oikeesti tien niinku sillain siisku, mikä niinku se Partikkeli niinku oikeesti niinku sillain on!!!

Siisku mulle ei niinku oikeesti niinku vittuilla, siisku niinku adjektiivi on siisku hyvä niinku sillain niinku kuvailemaan mixku ei niinku sillain niinku vittuilla niinku mulle!!!

Ymmärsix sä mitä mä niinku oikeesti tarkoitin sillain niinku...

Äänestä
  • mua. Siis ¨niinku mä tarkotin... tai oikeesti niinku, emmätiiä. Mut oikeesti mä niinku tarkotin tai sillee niinku mä sanoin. Luetsä yhtään mua? Ootsä yhtään kartalla? Mä tarkotin sanoa, tai oikeesti. Emmä tiiä. Mut oikeesti mä tarkotin, ku must oikeesti tuntuu, tai emmä oikeesti tiiä. Mut oikeesti. TERO, luetsä yhtään mua? Pysytsä viel mukana?

    Äänestä

  • luitko sä yhtään kirjoitti:

    mua. Siis ¨niinku mä tarkotin... tai oikeesti niinku, emmätiiä. Mut oikeesti mä niinku tarkotin tai sillee niinku mä sanoin. Luetsä yhtään mua? Ootsä yhtään kartalla? Mä tarkotin sanoa, tai oikeesti. Emmä tiiä. Mut oikeesti mä tarkotin, ku must oikeesti tuntuu, tai emmä oikeesti tiiä. Mut oikeesti. TERO, luetsä yhtään mua? Pysytsä viel mukana?

    Niin sitten kyllä ihan oikeesti niinku menee joka ainoalta BB:n katsojalta hermot Marianneen.

    Äänestä

  • luitko sä yhtään kirjoitti:

    mua. Siis ¨niinku mä tarkotin... tai oikeesti niinku, emmätiiä. Mut oikeesti mä niinku tarkotin tai sillee niinku mä sanoin. Luetsä yhtään mua? Ootsä yhtään kartalla? Mä tarkotin sanoa, tai oikeesti. Emmä tiiä. Mut oikeesti mä tarkotin, ku must oikeesti tuntuu, tai emmä oikeesti tiiä. Mut oikeesti. TERO, luetsä yhtään mua? Pysytsä viel mukana?

    ku mie sitten, siis en mie niinkö tarkottanu sitä niin, kun mie vaan tuota Tuulia kö sie oot ollunyt vähä negatiivisesti niinkö asennoitunu niin mie sitte kato aatelin siin et, tai kyllähän sie sen itekkin oot huomannu, kö ei se oo aina nii yksinkertasta kö ajattelee..

    Äänestä

marianne ja tero ovat selvästikki artikuloinnin mestareita

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OIKEESTI MENEE kirjoitti:

HERMO TOHON PISSIKSEEN, JONKA JOKA LAUSEESSA ON OIKEESTI SANA OIKEESTI RIITTÄÄN JO, VITTU OLIS HILJAA JOS EI MUUTA OSAA SANOA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu