Miksi Someron Didim ei ole auki???
Somero, Didim??
11
1777
Vastaukset
- valvoo
Olen kuullut huhuja että hygienialain noudattamatta jättäminen olisi syy. Tosin paikallisen em. viranomaiset ovat saaneet jopa ruokavamessujen kauppiaat siirtymään muualle.
- Viemäröinti
Muistaakseni Somero-lehdessä sanottiin, että viemärijärjestelmää pitää uudistaa, elintarvikeviranomaisten vaatimus tms.
- terassikin purettiin
Viemäröinti kirjoitti:
Muistaakseni Somero-lehdessä sanottiin, että viemärijärjestelmää pitää uudistaa, elintarvikeviranomaisten vaatimus tms.
jo syksyllä...Tahtoo Didimin kebabia !!
- wwwwwwwww12345
vaikka kilpailevat ruokalat olisivat saaneet sulkemisen aikaiseksi.
Didim takaisin!
- kuultua
Didin suljettiin terveysviranomaisen toimesta,tosin hänenkin kimppuunsa käytiin ja sitten osaksi asiaan vaikutti varmasti se ikävä asia joka tapahtui didimissä.Toivottavasti ei aukea koskaan!!!!
- Iloitkaa!
Täysin paskapuhetta tuollainen lässytys terveystarkastajan kimppuun käymisestä. Sulkemisen syy oli viemäröinnin puutteellisuus, joka on nyt hoidettu kiinteistön omistajan toimesta. Terveystarkastukset ovat hoituneet täysin asiallisesti.
- Iloitkaa!
Terve,
kuulin juuri, että syvästi kaivattu Didim avautuu kevään aikana. Omistaja ilmoitti näin. Lopultakin!- Kohta saadaan
taas erinomaista sapuskaa, toivottavasti ei hinnat nouse ainakaan liikaa.
- ....
oot varmaan paljasjalkainen somerolainen.ota asioista selvää. rikoksista ym joista kaikki aikuiset puhuu.te teinit ette vain suostu ymmärtämään ku rakastatte sitä teidän ainutta elämäänne,didimiä.
- 50 vuotiaalle
teinille mistä onkaan kysymys ??
- hahahayuyyy6
Raiskaus sekä keittiö epä hygieenillinen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576293Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3355288Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1634985Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1404784Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204020Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202526Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32308Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282147- 731912
- 2231721