joo olisko kellää myidä mustaa raamattua suomeksi tai englanniksi... ensimmäine osa on jo.. tai edes osia.
ostan mustan raamatun!
*saatanantytär*
71128
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Lukisit ensin kunnon raamattua. Uudestaan ja uudestaan. Se jos mikä pistää vihaksi ja sekaisin. Vaarana tietysti on että oletkin vain eksynyt lammas, liian heikko ymmärtämään syntiä ja pahuutta, saati kantamaan niistä osasi. Sellaiset matelevat ennemmin tai myöhemmin takaisin Jumalan nuhteeseen ja väkinäiseen iloon.
Mitä jos pitäytyisit ihan vain harmittomassa viihdekirjallisuudessa?
Ime persereikääsi!
Mikäs sen ekan osan nimi on ?
Nimin,
Omistaa mm. sellasenkin kirjasen >:->
musta raamattu 1osa, mooseksen kuudes kirja. henkien seitsemän sinettiä... niin paljolla sä sen myisit? entä onko sulla black biblea? paljolla?
Akateeminen on sun paikkasi. Hei hei hei lalalla laa.
Mee Yläkertaan ja okkultismi laarin luo katso alhaalla olevia hyllyjä. Siellä on täysin musta vihkonen. Siinä sinulle mustaraamattu.
Tämä teos ei ole satanismin perusteos, jos olet saatananpalvoja niin olet tyhmä. Elämää tulee kunnioittaa.
Ei helvetti. Kauhee vanapii-saatananpalvoja. Ammu ittes, NOLO! :) Pelletouhua, turhaa huomionhakemista koko homma.. No joo, pöljä mikä pöljä :)
täytyykö viedä palstatilaa sen takia,että te "järkevät" ihmiset voisitte kommentoida toisten tilannetta?!?!? jumaliste,muijahan kysy vaa mustaa raamattua! menkää saarnaamaan muslimeille! vai eikö pokka riitä?!?!