Olen joskus asunut Kesälahdella parisen vuotta, enkä ole missään törmännyt niin mukaviin ja leppoisiin ihmisiin. Mitäpä Kesälahdelle nykyään kuuluu?
Kesälahti
6
1962
Vastaukset
- Petri T
Muuten hyvää kuuluu mutta mustalaisia paljon. Paljon häiriötä niistä.
- Ja myös..
.. hidasjärkisiä näyttää asuvan koska vastaavat 6.10.2008 lähetettyyn viestiin.
Mustalaisia ei asu kuin kymmenkunta keskustan alueella, eikä noista kovinkaan mainittavasti ole häiriötä ollut. Taisivat kylläkin vähän opettaa jotain 18 vuotiasta idioottia joka ei malttanut pitää turpaansa kiinni vaan vittuili varoituksista huolimatta. Ethän vai itse ollut?
Mieluimmin mustalaisia kestää kuin eräitä räkäpäitä jotka riekkuu pitkin kyliä ja sen lisäksi haluavat ihan välttämättä ilmoittaa julkisesti olevansa täysiä kusipäitä rissaamalla perkeleellistä meteliä pitävillä autonropposillaan.
Voi jumalauta ettei edes sen verran ole järkeä että tuon verran ymmärtäisi, mutta kun mitään ei ole annettu niin mitään ei voi vaatiakaan. - HAH!
Totuuden kertominen ei ole kenenkään nuoleskelemista.
-Onko kusipäät viimeaikoina polttaneet romanien autoja kuten viimevuonna?
Herra idiootti teontekijä Jösse Äimänkäeltä kuulemma ruilahti paskat housuun pelosta sen jälkeen ja joutui muuttamaan äitylin luokse piiloon...
- Keikkatyöläinen
Onko Kesälahdella mitään hyvää lounasruokapaikkaa?
- Noh,
Minun mielestäni ei kesälahtelaiset ruokapaikat eroa toisistaan, mutta ehkäpä kannattaa käydä Karjalan Kievarissa koska siellä on noutopöytä.
- kesäkesä
Noh, kirjoitti:
Minun mielestäni ei kesälahtelaiset ruokapaikat eroa toisistaan, mutta ehkäpä kannattaa käydä Karjalan Kievarissa koska siellä on noutopöytä.
Pivangalla on myös ollut oikein hyvää lounasruokaa. Useamman kerran käynnin perusteella. Hyvä ja iloinen palvelu myös.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt454866Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.602736Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391074Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611045Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh711044- 1271006
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok72974Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?192932- 137875
- 49874