Lämppärin letkun ilmaus?

Mun pitäis kuulemma ilmata lämppärin järjestelmä. Siis saattaa olla letkussa ilmatasku ja siks pitäis. Onko joku ilmaillu ja kuink se tehää?
Kiitti

Hannu
4770
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mikähän malli on kyseessä

Äänestä
  • 316i 1992

    Äänestä

tämä kyllä pätee merkkiin kuin merkkiin, jokin letku irti minkä saa nostettua ylemmäs kuin mikään muu jäähdytysjärjestelmän osa, yleensä rintapeltiin tuleva kennonletku on hyvä. sitte kaadetaan sinne niin kauan nestettä että toisesta päästä tulee (siis siitä mistä letkun otit pois) ja varmaan on ilmat pois. nopeesti vaan letku paikoilleen, ni avot!

Äänestä
  • Tarkalleen sanottuna kumpaan kaadan nestettä. Siihen letkuun ja odotan, että jäähdyttimestä tulee pihalle vai toisinpäin? Vai onko ihan sama?
    Thanks

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hande kirjoitti:

Mun pitäis kuulemma ilmata lämppärin järjestelmä. Siis saattaa olla letkussa ilmatasku ja siks pitäis. Onko joku ilmaillu ja kuink se tehää?
Kiitti

Hannu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu