Oletko huomannut, että ainoa Euroopan maa, joka ei nosta talletusuojaa asialliselle tasolle, on porvarillinen, työreformittajien hallinnoima suomi. Alkaa olla korkea aika harkita vakavasti varojen siirtämistä muualle, esim. Tanskaan, joka aikoo taata kaikki yksityishenkilön talletukset. Jättäkäämme työreformittaja nuolemaan näppejään.
Kuluttajan talletukset VAARASSA
suomessa !!!
4442
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eihän täällä riitä rahat edes elämiseen saati sitten säästämiseen.
on nyt nuo asunnonmyyntitulot odotelleet jo yli sen kriittisen puolenvuoden, jonka ajan ne vain taataan kokonaisuudessaan. Sen jälkeen vain 25 donaa, ei muuta. Hajauta, ellet muuta osaa.
siellä säilyy tai sitten pankin tallelokeroon, sieltäkään ne ei katoa.
Näin tehtiin 3- viikkoa sitten,kumpikin,siirrettiin tallelokeroon,tietoni mukaan valtio ei takaa talletuksia 25000,00 vaan pankkien ns, takuurahasto, jotka on noin 470 milj. euroa, joka tosipaikan tullen ei riitä (oma mielipide) mihinkään ja löytyykö niitäkään jos tarvis on,