Härkäpakarin

parkkipaikalla kun kuleksii näitä ulkomaailaisia rihkamakorujen myyjiä ja osaksi jo heittäytynyt jo röyhkeiksi, kun tunkevat jalkaa auton oven väliin!

Eikö siihen tosiaan virkavalta voi puuttua, vai pitääkö ottaa ite kovemmat otteet.. ?

Kysynpä vaan!

T: naiskuski
1682
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onko niitä täälläkin? Hyi hitto!

Kyllä minusta voi kutsua virkavaltaa apuun jos käyvät päällekäyviksi. Ja onhan niiden touhuissa siellä täällä huomattu laittomuuksiakin, joten rohkeasti vaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dollarihymy kirjoitti:

parkkipaikalla kun kuleksii näitä ulkomaailaisia rihkamakorujen myyjiä ja osaksi jo heittäytynyt jo röyhkeiksi, kun tunkevat jalkaa auton oven väliin!

Eikö siihen tosiaan virkavalta voi puuttua, vai pitääkö ottaa ite kovemmat otteet.. ?

Kysynpä vaan!

T: naiskuski

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu