Kovasti mietityttää lähipäivinä alkava reissu ja Alcudian sää...Ennusteet näyttävät aika sateista ilmaa. Miten muilla lokakuun matkaajilla on matkat sään puolesta menneet? Onko jonkun reissulla satanut monta päivää aamusta iltaan? Vaikea noita sää-asioita on ennakoida, mutta harmi tietysti, jos loma menee pilalle.
Alcudiassa olleet!
Nimetön
21590
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Palasimme perjantaina Alcudiasta. Sääennusteet lomaviikolle näyttivät myös epävakaista. Yhtenä päivänä oli yksi sadekuuro, useampana päivänä puolipilvistä, välillä osan päivää pilvistäkin. Mutta oli viikolla aurinkopäiviäkin. Eli kaikkea mahdollista. Illat ovat viileitä. Pitkähihaista vaatetta mukaan.
Kuten kirjoitit, sääasioita on vaikea ennakoita eikä niihin voi vaikuttaa. Eikä edes vuodet ole veljiä keskenään :)
Meillä sattui upea ilma, kun oltiin muutama vuosi sitten Lokakuun loppupuolella. Edellinen viikko oli ollut sateinen ja kylmä.