miten paljon tarvii ampeereja?

kuinka paljon tarvii ampeereita 12v linjasta kyseinen näyttis? tuntuu että 430w anteccini riittäis mutta riittääkö ampeerit?
2257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

16A riittää

Äänestä
  • jos 16A riittäne tolle 4870 ni kyllä varmaan sitte 16A riittää 4850llekki. kun taidankin sen puoleen käätyä prossu alkaa jäämää jo jälkee muuten liikaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


HD 4780 kirjoitti:

kuinka paljon tarvii ampeereita 12v linjasta kyseinen näyttis? tuntuu että 430w anteccini riittäis mutta riittääkö ampeerit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu