Pitäisi hommata ADSL-liittymä ja modeemi kyseiseen yhteyteen. Esim DNA suosittelee sivuillaan jotain tiettyä modeemimerkkiä/mallia, mutta toimiiko ADSL-yhteys periaatteessa minkä tahansa valmistajan modeemilla?
Osaatteko suositella edullista ADSL-modeemia (miel WLAN-mahdollisuudella)? Toki edullisuus ja laatu eivät aina kulje käsi kädessä mutta mikäli jollain on hyviä kokemuksia halvemmista malleista, kuulisin mielelläni. Tulee ihan "perus" sähköposti youtube -tyyppiseen käyttöön.
Laajakaistaliittymä, modeemin merkillä väliä?
dsdggfgd
1
611
Vastaukset
- zxcvbnm
Kaikki toimii. Joitain asetuksia voi joutua muuttamaan. Laitteeksi sopii lähimarketin hyllystä löytyvä malli. Ellei sitten halua jotain tiettyjä erityisominaisuuksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856314
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859