Olisiko lesbo päätoimittaja

vl-uskovaisia mukaan "syntiinsä" kirjoituksillaan ja työllään, kuten SRK on antanut äänitorvensa S.Lohen kautta ymmärtää? Eikö ole melko absurdi väite?
3297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

oikein varmasti.
Tunnetusti pistelevät peitsiään minne sattuu.
Tietty vl-uroksille olisi kauhistus lättähommat.

Äänestä
  • Minä ainakin käyn runkkaamassa aika paljon, kun vaimolta ei kertakaikkiaan saa niin paljon, kun olisi tarvetta. Ei kai se syntiä ole, jos kerran vaimo on koko ajan raskaana? Eikö se ole periaatteessa sama mihin ne ylivuotosiemenet laskee?

    Joten ei lättähommat sinänsä hetkauta.

    Äänestä

Vaikka ei sitä olisi muille tyrkyttämässäkään, ei sellaisia homoja ja lesboja suvaita! Heitä vihatessaan SRK haluaa aiheuttaa vahinkoa myös sanomalehdelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


todella houkutellut kirjoitti:

vl-uskovaisia mukaan "syntiinsä" kirjoituksillaan ja työllään, kuten SRK on antanut äänitorvensa S.Lohen kautta ymmärtää? Eikö ole melko absurdi väite?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu