Ihana rauha

Taisi bannauspyyntö mennä perille.

Oikein kaunista syyspäivää kaikille ja keskitytään olennaiseen :)

Räkätauti alkaa onneksi jo helpottaa ja jaksan tehdä muutakin kuin vain maata sohvassa. Ruskan värit hehkuvat ulkona kauneimmillaan, miten niistäkin osaa nykyään nauttia ihan erilailla kuin ennen syöpää?
8595
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ovat kauneibta luonnon väriloistoa mitä ihmisille on annettu,ja kuulas ilma.

Äänestä
  • kumpparit jalkaan ja metsään samoilemaan,hyvät päivän jatkot muille,jollei muuta niin ikkuna auki,niin kuulas ilma virtaa sisälle.

    Äänestä

-saitko varotuksen herjaamisesta? kun ei mitään nyt kuulu sinulta

Äänestä
  • vaan nautitaan rauhasta :)

    Äänestä

  • milloinkaan.Olin hartaudessa rukoilimme,lauloimme:On Jumala niin suuri rakkautensa lempeä,ja ihminen vain pieni tomu maailman,ym.Löysin Vanhemmalle tyttärelleni villasormikkaat ja vein lohikeittoa hanelle.Pienimmälle ostin kirppikseltä hevosen.Juttelin remonttimiehien kanssa,lupasivet huomenissa tulla kiinnittämään peilin,taulutym.joten taitaa olla leipomusåpäivä edessä.

    Äänestä

  • ei kysellä eikä kaivella kirjoitti:

    vaan nautitaan rauhasta :)

    en lue enkä vastaa Vilmuskan juttuihin tästä lähin,vaikka olisi ainoa kirjoittaja.

    Äänestä

  • Ira¤ kirjoitti:

    milloinkaan.Olin hartaudessa rukoilimme,lauloimme:On Jumala niin suuri rakkautensa lempeä,ja ihminen vain pieni tomu maailman,ym.Löysin Vanhemmalle tyttärelleni villasormikkaat ja vein lohikeittoa hanelle.Pienimmälle ostin kirppikseltä hevosen.Juttelin remonttimiehien kanssa,lupasivet huomenissa tulla kiinnittämään peilin,taulutym.joten taitaa olla leipomusåpäivä edessä.

    Pollelle kaurojakin.Vai millä yrität sitä Ihahaata pitää kuosissa, ettei pääse laihtumaan?????

    Äänestä

  • Ira¤ kirjoitti:

    en lue enkä vastaa Vilmuskan juttuihin tästä lähin,vaikka olisi ainoa kirjoittaja.

    Vilmuskako tässä olikin se pahis? Tais olla joku muu se pahin herjanheittäjä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


palstalla kirjoitti:

Taisi bannauspyyntö mennä perille.

Oikein kaunista syyspäivää kaikille ja keskitytään olennaiseen :)

Räkätauti alkaa onneksi jo helpottaa ja jaksan tehdä muutakin kuin vain maata sohvassa. Ruskan värit hehkuvat ulkona kauneimmillaan, miten niistäkin osaa nykyään nauttia ihan erilailla kuin ennen syöpää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu