Kuntoutustuki + kuntoutusraha?

Hei!
Kertokaapa voiko kuntoutustuen lisäksi Kela maksaa kuntoutusrahaa? Kyseessä ammatillinen kuntoutus eli uuden ammatin opiskelu.
21125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

aikaisesti

Äänestä

Valtiokonttori oli mun eläkevakuutustoimistoni, ja sieltä sain jotain rahaa (33%)kuntoutustuen päälle, silloin kun oli kouluaika. Samoin sieltä sai 500e tietokoneen hankintaan, ja jonkun summan per lukuvuosi opintotarvikkeiden hankintaan. Olisiko Kela näin höveli? Toivottavasti!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koulutusta kirjoitti:

Hei!
Kertokaapa voiko kuntoutustuen lisäksi Kela maksaa kuntoutusrahaa? Kyseessä ammatillinen kuntoutus eli uuden ammatin opiskelu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu