Miksi se

kaikkein vaikein? Onko se jotain testausta, että pitää jaksaa odottaa hyvää. Kyllähän houkutuksia maailma on pullollaan, mutta vain se joka asuu piiiiiitkän matkan päässä saa sydämen tykyttämään.
3530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

pitkän matkan päässä?

Eihän se ole este, älä anna sen olla edes hidaste. Mun ihastus asuu ihan lähellä mun sydämessä meinaan.

Äänestä
  • päässä. Kauniisti sanottu toi, että ihastuksesi asuu sydämessäsi, tottahan se munkin kohdalla on.

    Äänestä

..se sai mut hulluksi. ;)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


oikea on kirjoitti:

kaikkein vaikein? Onko se jotain testausta, että pitää jaksaa odottaa hyvää. Kyllähän houkutuksia maailma on pullollaan, mutta vain se joka asuu piiiiiitkän matkan päässä saa sydämen tykyttämään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu