escort 93 farkku sammui,eikä lähde käyntiin,valot kun laittaa päälle niin suihkuaa vedet lampun pesijästä,onko sähkövikaa kun ennen lähti käyntiin kun raplas bensapumppuun mennevää liitintä?onko korjausehdotuksia?missä vois olla vikaa?
apuva käynnistymättömään escorttiin
Nimetön
3736
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
vie paaliin ja osta toinen tilalle
..vilkaisisin sen kyseisen liittimen ensiksi, koska siinä on ollut aiemminkin kosketusongelmia. Siis tuleeko siihen virrat ja jatkuuko yhteys pumpulle tai onko liitin tai johdot sulaneet jne.
Jos tosiaan työntää lampunpesijästä nesteet, vaikka mitään, esim. lasinpyyhkimiä ei kytketä päälle, vaatinee jo hieman tutkimista.....ei ne kuitenkaan ole tarkoitettu ne pesurit toimimaan aina kun valot kytketään:)
Ainakin kun ollut auto kuin auto lampunpesimen sulake irti pois nestettä tuhlaamasta.Voi olla myös puola mikä voi pimahtaa tai sytytyksen ohjausyksikkö.Äkillinen sammuminen on taas se hall anturi puolassa vai mikä se oli.