mykkäkoulun alku?

Mistä tuo Teron ja Mariannen mykkis on alkanut? Päälähetyksissä ei ainakaan asia ole selvinnyt.
2365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Marianne on vielä lapsi,ei oikein ymmärrä aikuisten asioista, oikeesti

Äänestä
  • lapsellisempi. Äijä on kohta kolkyt ja pitää mykkäkoulua, koska ei osaa sanoa Mariannelle suoria sanoja. Tyyppi vielä väittää olevansa fiksu, heh ei siltä vaikuta. Johanin pisteet nousi siinä, että koitti puhua Terolle järkeä, että olet aikuinen mies puhu asiasi Mariannelle äläkä pidä mitään typerää mykkäkoulua.
    Toi on tosi ärsyttävää, jos joku pitää mykkäkolua, huutais mielummin eikä pitäis kaikkea sisällä. Ehkä se on kaikkien tunnevammaisten ja verbaalien lahjakkuuksien ISÄ!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mie vaan... kirjoitti:

Mistä tuo Teron ja Mariannen mykkis on alkanut? Päälähetyksissä ei ainakaan asia ole selvinnyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu