eli mikä ihmeen peli on kyseessä, muistan pelanneeni sitä amigalla joskus vuonna 85 ekr. mutta en muista pelin nimeä. Peli oli suhteellisen raaka verrattuna muihin amiga peleihin, maksimissa peliä voi pelata 4 henkilöä alussa valittiin yksi neljästä ilmeisesti ritarista jolla oli koko kaapu päällä huppua myöten, peli eteni kartalla jolla liikuttiin vuoroittain pienen matkan kerralla ja vähän väliä törmättiin mitä omituisempiin monstereihin. ja VERI lensi.
Jos joku sai tästä selostuksesta jotain selkoa ja ehkä jopa muistaisi pelin ja kertoisi sen olisin totisesti onnellinen. Kiitos!
Jos joku sai tästä selostuksesta jotain selkoa ja ehkä jopa muistaisi pelin ja kertoisi sen olisin totisesti onnellinen. Kiitos!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Elikkä mulle tuli mieleen sen niminen peli kuin MOONSTONE tuli itsekin pelattua sitä aikoinaan paljon ja hyvältä se silloin vaikutti
Sehän se tosiaan taisi olla =)
Tuhannet kiitokset!