johan on sitten

köyhää porukkaa, kun pitää VARASTAA KUKKIA TERVAPORTIN KUKKAPURKEISTA
9484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

...onko kirjoittalle tullut mieleen, että kukat saattoivat olla tarpeen kun menee kotiin...kaupat ei oo auki, "lainaaja" on on varmaankin. Ei hämminkiä, syksy vie kukat ja ruohot kuitenkin.
Suvaitsemisia yön köyhiä kohtaan...ole valppaana keväällä ettei silloin lähde voikukatkin.

Äänestä
  • Sulta jäi kirjoittamatta " sinut on nähty "

    Äänestä

Olet herpaantunut, ja pysynyt poissa ikkunastasi liian kauan. Nyt sitten terästäydyt, ja kyttäät ihmisiä ainakin valoisan ajan sieltä verhon rakosesta. Jos havaitset jotain kummallista, niin kirjoita se äkkiä yleisönosastolle/tälle palstalle. Äläkä unohda paheksuvaa sävyä, olethan itse kaiken tälläisen yläpuolella.

Äänestä
  • ..ei tuota sinun kirjoitustasi voi ymmärtää muuta kuin piruiluksi..
    Juu onhan se väärin koskea yhteisön/yksityisen omaisuuteen, ei ole oikein.- Eikö se jo lastentarhassa tädit opettaneet?
    Kun ihminen tulee oikein ahdasmieliseksi ja suvaitsemattomaksi, voi kanssaihmiset tehdä temput.
    Ole vain varovainen ettet huku sateella pystyyn, nokka pystyssä ja uhkuen yli-itsetietoisuutta. Aivan kuin Ukilainen kurtunsoittaja(jo vanha)

    Äänestä

muutaman kerran harkita onko tämä varmasti TUPPULA. Mietis nyt itsekkin? Älä ruikuta mitään jos et itsekään parempaan pysty. Tokihan rikos on rikos Tuppulassakin, mutta hei, mene suureen maailmaan täältä Tuppulasta; voit nähdä ennen näkemättömiä ihmeitä ja kauhistuttavia totuuksiakin! En puolusta rikollisuutta, mutta mitä aihetta sinulla on haukkua omaa kotikuntaasi. Jo koulussa opetettiin, että se on varmin tapa mokata itsensä.

Äänestä
  • myös miettiä missä valossa ja asiayhteydessä käytät sanaa -köyhä! Köyhä on siis sama kuin varas? Niinkö? Kerropa meille TUPPUKYLÄN KÖYHILLE oma laillisuuskasvatuksen tasosi!

    Äänestä

että kukkapurkeista on jotain varastettu?

Väität, mutta ei ole todisteita. Hah hah haaaa

"Tuppukylä" on huono asenne, mutta eihän sinun tarvitse täällä asua, oma valintasi.

Minä rakastan kotikaupunkiani.

Johan tässä nauru kelpaa ja varmaan sitä haetkin viestiketjun aloittajana, ihan kiva sinänsä :)

Äänestä
  • KUKAT TAI MUUT HENGETTÖMÄT,JALATTOMAT KOSKAAN YKSINÄÄN KADONNEET JONNEKKIN.

    Äänestä

  • nähnyt ,että kirjoitti:

    KUKAT TAI MUUT HENGETTÖMÄT,JALATTOMAT KOSKAAN YKSINÄÄN KADONNEET JONNEKKIN.

    sitten huutamalla ja muita/kaikkia/köyhiä haukkumalla takaisin? Oletko koskaan moisesta kuullut?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TUPPULASSA kirjoitti:

köyhää porukkaa, kun pitää VARASTAA KUKKIA TERVAPORTIN KUKKAPURKEISTA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu