Kokemuksia Kidset sängyistä?

Hei. Olisin ostamassa tulevalle esikoisellemme sänkyä ja olen ihastunut Kidset malliston sänkyihin. Niitä on aika paljon myynnissä huutonetissä, niin mietin että onko ne osoittautuneet käytössä jotenkin huonoiksi tms? Eli onko sänky miten kiikkerä vai onko ihan tukeva? Onhan siinä tietty kokopuuta noi päädyt, että ei pitäis ihan vähästä kaiketi heilahtaa. Jos teillä jollain on Kidset sarjan pinnasänky, niin kertokaa ootteko olleet tyytyväisiä. Kiitos :)
3970
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

meillä on molemmilla lapsilla ollut/on edelleen käytössä kidsetin pinnasängyt. Esikoinen nyt 2,5 vuotias, pinnasänky menossa myyntiin ja ostetaan kidset sarjaa lastensänky tilalle. Tosin hyvin on kestänyt käytössä, ei ole moittimista.

myös hoitopöytä taso on meillä myytävänä jos kiinnostaa.

kalusteet savonlinnassa.

Äänestä
  • Onko vielä myynnissä hoitopöytä? Minkä värinen?

    Äänestä

Olen ostanut lapselleni Kidsetin kalusteita ja tyytyväinen olen ollut.

Esimerkiksi hoitotaso oli erittäin kätevä
siitä sai myöhemmin kätevästi lelulaatikon, jatkettavan sängyn alle pineillä lisäosolla.

Samoin lipaston laatikot on tukevaa tekoa suosittelen.

Pinnasänky on mielestäni yksi tukevimmista, siksi varmaan tuolla palstoilla paljon myynnissä. varmaankin suosittu malli, itse kun etsin sänkyä lapselleni, en kyllä parempaakaan löytänyt.

Kidsetin malli miellyttää, siksi hankin joululahjaksi tyttärelle pukin pussiin pyöreän pöydän ja kaksi tuolia Kidsetin nettikaupasta, oli miellyttävä kokemus.

Tilaamani tavarat oli kahdenpäivän päästä meillä,
nopeaa palvelua sanoisin. Mielestäni hintakin oli edullisempi kuin muualla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lauriina_22 kirjoitti:

Hei. Olisin ostamassa tulevalle esikoisellemme sänkyä ja olen ihastunut Kidset malliston sänkyihin. Niitä on aika paljon myynnissä huutonetissä, niin mietin että onko ne osoittautuneet käytössä jotenkin huonoiksi tms? Eli onko sänky miten kiikkerä vai onko ihan tukeva? Onhan siinä tietty kokopuuta noi päädyt, että ei pitäis ihan vähästä kaiketi heilahtaa. Jos teillä jollain on Kidset sarjan pinnasänky, niin kertokaa ootteko olleet tyytyväisiä. Kiitos :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu