Harrastetaanko nykyään kyläilyä juurikaan? Olen kuullut, että ennen kyläiltiin enemmän ja tehtiin myös yllätyskyläilyjä.
Itseäni piristäisi kovasti, jos saisin kyläillä enemmän ja jos joku kävisi minun matalassa majassani.
No, aina saa unta nähdä. :)
Itseäni piristäisi kovasti, jos saisin kyläillä enemmän ja jos joku kävisi minun matalassa majassani.
No, aina saa unta nähdä. :)
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei oikein ehdi kyläilemään kun on päiväkerhot ja raamattupiirit lapsille ja seitsemät seurat viikossa keittiövuoroineen sekä myyjäiset, joihin pitää leipoa. Sitten vielä kökkähommat toimitalolla, opistolla ja leirikeskuksissa. Jossain välissä pitäisi järjestää suviseurat ja opistoseuratkin.
(shhh.. piru raamattua) ja oletan että haluaisit ennemminkin vähän näyttää saavutuksiasi "matalaa majaasi" mm..
Saat kyllä kyläillä "enemmän", ole vaan rohkea ja ilmoita vaikka mennessäsi että tulit rarkastamaan miten menee.. jne.. ja on aina hyvä talonväen muistaa että "vieraat tuovat juhlan tullessaan"