Jokeri-asu

why so serious?

tartteisin vinkkejä jokeri asuun.
maski & tukka tarvikkeet on jo kondiksessa mutta vaatetuksen kanssa meinaa olla ongelmaa.
tietty hätätilanteessa varmaan kelpaa musta puku.(?!)
Mutta onko joku joskus pukeutunut jokeriksi? mistä hankit asusteet? olen jo hankkinut kävelykepin ja valkoiset hansikkaat (alkuperäisen jokerin mukaan)
kiitokset jo etukäteen :)

samoin jos jollain on jotain yksinkertaisia & helppoja halloween - napostelu & booli vinkkejä niin ois kiva!

Mukavaa halloweenin odotusta!

3

3291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lets put a smile on that face

      veljeni oli juuri uusimman batmanin jälkeen jokeri, ja teki aivan älyttömän hienon "uuden" jokerin puvustuksen johon romppeet oli ostettu kirpparilta.. peruskauluspaita 2 €, farkkuliivi 1 €, naisten takki 7€ ja ruutusolmio 1€.. tuo värien harmonia saatiinkin sitten aikaan mustalla, lilalla ja vihreällä spray maalilla.. toimi hyvin!

      • Nimetön

        Millaista spray maalia veljesi käytti? Valmistelen itsekkin jokerin pukua ni mistä löydän sopivaa? Entä teittekö te arvet naamaan? Jos teitte ni miten?


      • Jokeri235972390572
        Nimetön kirjoitti:

        Millaista spray maalia veljesi käytti? Valmistelen itsekkin jokerin pukua ni mistä löydän sopivaa? Entä teittekö te arvet naamaan? Jos teitte ni miten?

        Aion pukeutua penkkareihin Heath Ledgerin Jokeriksi.

        Olen hommannut meikit sun muut jo. Arvet teen sellasella ihomassalla kuin http://www.pilailupuoti.com/index.php?mother=&group=00001402&level=&prod_id=00022763&mag_nr=21

        Kaikki mitkä olen jo hankkinut listaan tähän.
        -Kauluspaita
        -Puvuntakki
        -Hanskat
        -Kravatti
        -Housut
        -Liivi on tulossa
        -Pitkäpäällystakki

        Päällystakki on villakangastakki, mutta se on ruskea. Sitä ei voi värjätä tekstiiliväreillä, koska se kutistuu. Joten se pitäis sprayllä maalata, mutta nyt kysyisinkin, mitä spraymaalia kannattaa käyttää, jotta tulisi hyvää jälkeä.

        Ps. Voisitko laittaa "Lets put a smile on that face" nimim. kuvan spraymaalin jäljestä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      33
      1329
    2. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1105
    3. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      105
      965
    4. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      43
      933
    5. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      66
      765
    6. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      56
      749
    7. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      42
      746
    8. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      116
      727
    9. Se riisuu suosimasi paatoksen, paljastaa egosi tyhjäksi

      Idän fisosofian vihaaja kirjoitti: "Muuten tämä idän-uskontojen mekaniikka hävitää ja hautaa tästä kaiken hyvän paatoks
      Hindulaisuus
      302
      666
    10. Olet sinä ihana

      Muttei sua taida kiinnostaa muu kuin sun työ:(
      Ikävä
      29
      655
    Aihe