Onkos kukaan teistä lentänyt reittiä Hki-New York-Lauderdale. Ei viittisi lentää Miamiin, kun majapaikka on Palm Beachilla. Vai pääsisikö Nykistä lentämää suoraan Palm Beachille? Jos pääsee, mistä saa edullisimmat lennot?
lennoista
7
1015
Vastaukset
- matkailija-x
Goglaa jfk west palm beach flights. Suurin osa New Yorkin kotimaan lennoista lentää laguardialta, joten voit etsi lisää vaihtoehtoja googlaamalla laguardia west palm beach, jos olet valmis vaihtamaan kenttää New Yorkissa.
- LOVIISA
KUINKA PITKÄ MATKA-AIKA PITÄÄ VARATA KENTÄLTÄ TOISELLE SIIRTYMISEEN NYKISSÄ (KUINKA PITKÄ MATKA ON SIIS JF KENNEDYN KENTÄLTÄ LAGUARDIAAN?) JA MIKÄ ON PARAS TAPA MENNÄ SINNE (TAKSI, JUNA, BUSSI???)
OLISI TOSI MAHTAVA JOS PÄÄSISI SUORAAN WEST PALM BEACHILLE - matkailija-x
LOVIISA kirjoitti:
KUINKA PITKÄ MATKA-AIKA PITÄÄ VARATA KENTÄLTÄ TOISELLE SIIRTYMISEEN NYKISSÄ (KUINKA PITKÄ MATKA ON SIIS JF KENNEDYN KENTÄLTÄ LAGUARDIAAN?) JA MIKÄ ON PARAS TAPA MENNÄ SINNE (TAKSI, JUNA, BUSSI???)
OLISI TOSI MAHTAVA JOS PÄÄSISI SUORAAN WEST PALM BEACHILLEMatka-aika on noin 30 - 90 min liikennevälineestä riippuen. Lisäksi tulee tietysi maahantulo- ja tullimuodollisuudet ja laukkujen noutaminen, taksin, shuttlen tai bussin odotusaika ja Laguardialla uusi check in ja turvatarkastus, joten JFK:lle saapuvan lennon ja Laguardiasta lähtevän lennon väliin tulee jättää vähintään 4-5 h.
Itse ottaisin jatkolennon JFK:lta, enkä lähtisi vaihtamaan kenttää, miltään Euroopan suurelta kentältäkään ei taideta lentää suoraan West Palm Beachiin.
http://hubpages.com/hub/JFK-LaGuardia-Connections - LOVIISA
matkailija-x kirjoitti:
Matka-aika on noin 30 - 90 min liikennevälineestä riippuen. Lisäksi tulee tietysi maahantulo- ja tullimuodollisuudet ja laukkujen noutaminen, taksin, shuttlen tai bussin odotusaika ja Laguardialla uusi check in ja turvatarkastus, joten JFK:lle saapuvan lennon ja Laguardiasta lähtevän lennon väliin tulee jättää vähintään 4-5 h.
Itse ottaisin jatkolennon JFK:lta, enkä lähtisi vaihtamaan kenttää, miltään Euroopan suurelta kentältäkään ei taideta lentää suoraan West Palm Beachiin.
http://hubpages.com/hub/JFK-LaGuardia-ConnectionsTuli mieleen, että tietysti Miamista voisi yrittää jatkolentoa Palm Beachille, jos ei joutuisi kohtuuttoman kauan odottelemaan, silloin ei tarvitsisi varata aikaa kentän vaihtoon, tuntuupi nimmittäin olevan aika hankala tuo Laguardian kautta meno.
Kiitos asiallisesta vastauksesta, hyviä matkoja minne matkustatkin.
- tiko männää
Tuttavani osti lennot Finnair ja Delta yhtioiltä. Maksoi alle 600e. Hesa-JFK-Fort Lauderdale. Ei vaihtoa Nykissä. Vaihtoon syytä varata reserviaikaa, jos juuttuu ruuhkaan...
Itse olen aina lentänyt Miamiin. Ei ole hyvä. Raskasta ajaa pimeän Miamin ruuhkissa pitkän lennon jälkeen. Myös Miamin kenttä ruuhkaisempi kuin ko. pienemmät (luulisin).
Huom: jos maahantulotarkastus tehdään jo Nykissä, niin meneepähän vaihdon odotusaika hyödyllisesti. Lennon jälkeen on aivan PC:stä odottaa Miamissa päästäkseen antamaan sormenjäljet. Parempi tehdä se jo vaihtolentoa odottaessa, ja päästä suoraan ulos kentältä Floridassa. Siis vaihto oltava USA:ssa.- se menee
Tuossa alkusyksystä oli reilusti lentoja moniin Amerikan kohteisiin alle 600e:llä. Tämä johtui ilmeisesti suht edullisesta Finnairin Hki-New York hinnoittelusta. Amerikan puolellahan lentojen hinnat ovat todella edulliset matkan pituuteen nähden. Tuollaiset New York - Floridan kohteiden lennot kustantaa n. 200-300e menopaluu.
Nyt kun katsoi vastaavia lippuja niin kaikki on järjestään yli 900 kun finskillä on noussut Nyyjookin lipun hinta.
Tuo maahantulotarkastuspointti on tosi hyvä. Lisäksi on paljon helpompaa sumpulia esim. myöhästymistapauksissa jatkolentoja kun on jo Amerikan puolella vrt. esim. Heatrow. Siellä koneita lähtee kuin meilläpäin busseja jatkolentokohteisiin. - loviisa
se menee kirjoitti:
Tuossa alkusyksystä oli reilusti lentoja moniin Amerikan kohteisiin alle 600e:llä. Tämä johtui ilmeisesti suht edullisesta Finnairin Hki-New York hinnoittelusta. Amerikan puolellahan lentojen hinnat ovat todella edulliset matkan pituuteen nähden. Tuollaiset New York - Floridan kohteiden lennot kustantaa n. 200-300e menopaluu.
Nyt kun katsoi vastaavia lippuja niin kaikki on järjestään yli 900 kun finskillä on noussut Nyyjookin lipun hinta.
Tuo maahantulotarkastuspointti on tosi hyvä. Lisäksi on paljon helpompaa sumpulia esim. myöhästymistapauksissa jatkolentoja kun on jo Amerikan puolella vrt. esim. Heatrow. Siellä koneita lähtee kuin meilläpäin busseja jatkolentokohteisiin.Kun tätä nettiä olen ahkerasti selannut, löysin sellaisenkin vaihtoehdon, että voi lentää väliä Hki-Frankfurt-Charlotte-West Palm Beach. Hinnat vaihtelevat aivan uskomattomasti, en tiedä, millä logiikalla lentoja hinnoitellaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M266987Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1614715Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1053741Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v453703Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12483KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2501921Mies pelkää mahdollista raskautta
Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j3531813Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331800Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e371761Kiikkustuoli
Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa1831416