ylittää vastaavan Corollan hintaa, sillä Toyotan laatu on selvästi parempi kuin Opelin.
Uuden Astran hinta ei saa
Tietäjä
91327
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Eikös se vanha Astrakin ole kalliimpi kuin Corolla, ainakin minun mielestäni... Mahtaako hinnat sentään tippua?
myykkään. Toyo on referenssi laatunsa takia.
Corolla on jo vanha malli kun Asra ja Golf uudistuu, ei keiku Corolla kohta myydyimpien kastissa.
Hyvinpä Corolla myi 90-luvullakin, vaikka se oli ominaisuuksiensa (tilat, ajettavuus) puolesta selkeästi altavastaaja kilpailijoihinsa nähden. Tulevista uusista malleista huolimatta kilpailu on nyt tasaisempaa, joten tuskin Corollan myynti romahtaa.
Veikkaukseni on, että Corolla on ensi keväänäkin viiden myydyimmän auton joukossa. Sedanit ja farmarit käyvät tyypillisesti Suomessa hyvin kaupaksi, tältä osin Golfin ja Astran mallistot antavat tasoitusta Corollalle. Lisäksi uusiin malleihin liittyy mielikuva lastentaudeista, mikä myöskin jarruttaa niiden menekkiä.
Astralta tulee kaiketi hetsilleen farkkukin
Toyotassa on laatua? Mielestäni corolla voi olla vähävikainen, mutta sisustus on halvoista materiaaleista, ajo-ominaisuudet on keskitason alla, melua on kuten muissa ja on se aika tylsän näköinenkin. Laatu on kokonaisvaltaisempi asia kuin pelkkä vähävikaisuus.
kokonaisuus ratkaisee, ei yksittäinen seikka kuten
pikkuvikojen määrä. Muotoilu materiaalit jne.
vaikuttavat paljon.
Käy omistajan lomapakolle. Toyoa ei tarvitse korjata.
sullahan on uudesta Astrasta parempaa tietoa kuin suurella yleisöllä. Tarkoittaako toi et Toyotaa ei osaa itse korjata?