Musiikkiesityksiä juhliinne

Tampereen seutu

Toivomaanne musiikkia juhlapäivään! Yksinlaulua tai vaikkapa ns. elävää taustamusiikkia (piano, kitara) ruokailun ajaksi.
Ammattitaidolla.

http://www.olalaa.fi/

1

471

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PK-seutu

      Haluatko mieleenpainuvan kohokohdan juhliisi? Tai kenties lahjoittaa kumppanillesi moniäänisen serenadin?

      Polyteknikkojen Kuoro tarjoaa kvartettipalvelua vuosisadan kokemuksella. Ohjelmisto räätälöidään aina järjestäjien toiveiden mukaan. Valikoimaamme kuuluu mm. serenadeja, iskelmä- ja pop-sovituksia, malja- ja juomalauluja ja muita hauskoja rallatuksia sekä myös kansallisromattista ja muuta vakavampaa taidetta.
      Esiinnymme pääasiassa pääkaupunkiseudulla, mutta toisinaan matkustamme muuallekin.

      Kvartetti on oiva ohjelmanumero mitä erilaisimpiin tapahtumiin. PK:n kvartetteja onkin nähty häiden ja syntymäpäivien lisäksi esimerkiksi yritysten pikkujouluissa ja asiakastilaisuuksissa. Tilaisuudesta riippumatta mieskvartetti on aina mainio tunnelman luoja. Esiinnymme tavallisesti frakissa, mutta myös muusta esiintymisasusta voidaan sopia.

      Jos kvartetti tuntuu liian pieneltä, on mahdollista tilata tuplakvartetti tai isompikin kokoonpano. Polyteknikkojen Kuorossa on noin 70 laulajaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1366
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1263
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      98
      994
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      833
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      733
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      538
    8. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      7
      536
    9. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      512
    Aihe