Tarjottavaa Halloween-juhliin

Haluaisin vinkkejä Halloween-juhlien tarjottaviin. Älkääkä tulko sanomaan, että katsoo aikaisemmista ketjuista, koska haluan tähän nimenomaan vain tarjottaviin vnkkejä. Tarjottavien tulisi olla mielellään myös karmivan näköisiä.

8

4991

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juu...

      voi LOL teidän kanssa. ootteko jotain teinejä kun ei omat aivot leikkaa yhtään?

      Ja nimenomaan ALLA ON LINKKEJÄ joista löytyy jopa suomenkielisille sivuille joissa reseptejä. Lisää löytyy ulkomaisilta sivuilta..

      • Yöfani

        Juu, kyllähän minä sen tajuan, että alla on linkkejä myös suomenkielisille sivuille, mutta haluaisin siis myös niiden LISÄKSI tarjottavavinkkejä, joita muut olisivat kokeilleet tai jopa itse kehitääneet.


      • kyllä
        Yöfani kirjoitti:

        Juu, kyllähän minä sen tajuan, että alla on linkkejä myös suomenkielisille sivuille, mutta haluaisin siis myös niiden LISÄKSI tarjottavavinkkejä, joita muut olisivat kokeilleet tai jopa itse kehitääneet.

        Mikset myönnä suoraan että et vaan jaksa panostaa juhliin itse ja haluat kaiken tarjoiltavan suoraan nenäsi eteen?

        menepä kuule kaupunkisi isoimmalle lehti osastolle tai kirjastoon. Kaupoissa on kohta reseptejä pullollaan ja niin on kirjastokin.

        En jakele omia repestejäni kenellekkään, olen niitä vuosia parannellut ja tuottanut useita kymmeniä. Nyt otat mielikuvituksen käyttöön ja mieti mitä kauheita asioita halloweeniin liittyy tai mikä saa puistattamaan tai jopa oksettamaan? ja alat sen perusteella miettimään ruokaaineksia ja ruokia..

        Yhtenä vihjeenä: Oksennus

        terveisin
        Halloweeniä juhlittu 15vuotta


    • Obladii

      No mä oon kans aatellu järkätä bileet mun bestan kaa halloweeninä...
      No laita:
      - prinssinakkei lautaselle ja kasta ne ketsuppiin= veriset sormet
      - ota esipaistettuja patonkeja ja laita niihin laimennettua karamellivärejä ja paista= niistä tulee aika kivan värisiä esim. musta patonki...
      - Osta lidlista suklaasuukko pakkaus maksaa jotain 2-3euroo, paina siihen kiinni 2 lakritsan palaa= Haamu jolla on silmät
      - laita booliin jotain juotavaa ja sit jäädytä kumihanskan sisään jotain punaista mehua tai limuu ja laita kelluun booliin se jää käsi ilman hanskaa...= verinen käsi lilluu vedessä.
      -laita vaik lakritsa jäätelöö ja upota jäätelön sekaan pienii muovihämähäkkejä, mut varota sit ennen kun jäätelöö syödään et kaikki pureskelee hyvin sen jäätelön syödessään... :)
      No täs niitä oli vähän toivottavasti näist oli sulle apua ees vähän!!!! Onnee bileisiin...

    • piiroo
      • yap

        juhlia halloweeniä tänä vuonna?


      • tiitu

        Eerien silmein respeti kuulosti vähän kummalta kun siihen tuli majoneesia..alkuperäisessä linkissä puhuttiin kai cream cheese = tuorejuusto. Luulisin että majoneesilla tulee aika kumman makuisia.


    • Apua..

      niin tiiättehän köyhät ritarit?? LAitatte sen pullan sijaan taulusienen.. Eli. leikkaat taulusienestä soikean moutoisen ja laitat sen päälle kermavaahtoa ja hilloa.. en ole itse kokeillut kutta kyllä tepsi!! Ja on aidon näkoinen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan uusi poikakaveri

      Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1346
    2. Rakastan sinua

      Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli
      Ikävä
      48
      1076
    3. Kun viimeksi tapasit kaivattusi

      Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi
      Ikävä
      48
      910
    4. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

      Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
      Maailman menoa
      169
      887
    5. Laita mulle viesti!!

      Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
      Ikävä
      73
      880
    6. Vanhemmalle naiselle

      alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
      Ikävä
      36
      835
    7. Jos lähestyisin

      näyttäisitkö ovea vai vihreää valoa?
      Ikävä
      54
      751
    8. Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!

      Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy
      Luterilaisuus
      194
      738
    9. Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0

      Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali
      Luterilaisuus
      147
      736
    10. Ootko sä oikeasti sinkku?

      Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥
      Ikävä
      42
      726
    Aihe