Haluaisin vinkkejä Halloween-juhlien tarjottaviin. Älkääkä tulko sanomaan, että katsoo aikaisemmista ketjuista, koska haluan tähän nimenomaan vain tarjottaviin vnkkejä. Tarjottavien tulisi olla mielellään myös karmivan näköisiä.
Vastaukset 8
- juu...
voi LOL teidän kanssa. ootteko jotain teinejä kun ei omat aivot leikkaa yhtään?
Ja nimenomaan ALLA ON LINKKEJÄ joista löytyy jopa suomenkielisille sivuille joissa reseptejä. Lisää löytyy ulkomaisilta sivuilta..- Yöfani
Juu, kyllähän minä sen tajuan, että alla on linkkejä myös suomenkielisille sivuille, mutta haluaisin siis myös niiden LISÄKSI tarjottavavinkkejä, joita muut olisivat kokeilleet tai jopa itse kehitääneet.
- kyllä
Yöfani kirjoitti:
Juu, kyllähän minä sen tajuan, että alla on linkkejä myös suomenkielisille sivuille, mutta haluaisin siis myös niiden LISÄKSI tarjottavavinkkejä, joita muut olisivat kokeilleet tai jopa itse kehitääneet.
Mikset myönnä suoraan että et vaan jaksa panostaa juhliin itse ja haluat kaiken tarjoiltavan suoraan nenäsi eteen?
menepä kuule kaupunkisi isoimmalle lehti osastolle tai kirjastoon. Kaupoissa on kohta reseptejä pullollaan ja niin on kirjastokin.
En jakele omia repestejäni kenellekkään, olen niitä vuosia parannellut ja tuottanut useita kymmeniä. Nyt otat mielikuvituksen käyttöön ja mieti mitä kauheita asioita halloweeniin liittyy tai mikä saa puistattamaan tai jopa oksettamaan? ja alat sen perusteella miettimään ruokaaineksia ja ruokia..
Yhtenä vihjeenä: Oksennus
terveisin
Halloweeniä juhlittu 15vuotta
- Obladii
No mä oon kans aatellu järkätä bileet mun bestan kaa halloweeninä...
No laita:
- prinssinakkei lautaselle ja kasta ne ketsuppiin= veriset sormet
- ota esipaistettuja patonkeja ja laita niihin laimennettua karamellivärejä ja paista= niistä tulee aika kivan värisiä esim. musta patonki...
- Osta lidlista suklaasuukko pakkaus maksaa jotain 2-3euroo, paina siihen kiinni 2 lakritsan palaa= Haamu jolla on silmät
- laita booliin jotain juotavaa ja sit jäädytä kumihanskan sisään jotain punaista mehua tai limuu ja laita kelluun booliin se jää käsi ilman hanskaa...= verinen käsi lilluu vedessä.
-laita vaik lakritsa jäätelöö ja upota jäätelön sekaan pienii muovihämähäkkejä, mut varota sit ennen kun jäätelöö syödään et kaikki pureskelee hyvin sen jäätelön syödessään... :)
No täs niitä oli vähän toivottavasti näist oli sulle apua ees vähän!!!! Onnee bileisiin... - piiroo
Olen kirjoittanut omaan blogiini vinkkejä tarjoilusta, joten en viitsi niitä tähän kirjoittaa. Osoite on http://www.piiroo.vuodatus.net/blog/category/Halloween reseptej%E4 ja vinkkej%E4 tarjoiluun. Sieltä olen tehnyt kaikkia muita paitsi en Erienin silmiä.
- yap
juhlia halloweeniä tänä vuonna?
- tiitu
Eerien silmein respeti kuulosti vähän kummalta kun siihen tuli majoneesia..alkuperäisessä linkissä puhuttiin kai cream cheese = tuorejuusto. Luulisin että majoneesilla tulee aika kumman makuisia.
- Apua..
niin tiiättehän köyhät ritarit?? LAitatte sen pullan sijaan taulusienen.. Eli. leikkaat taulusienestä soikean moutoisen ja laitat sen päälle kermavaahtoa ja hilloa.. en ole itse kokeillut kutta kyllä tepsi!! Ja on aidon näkoinen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4512046- 1611332
- 761202
- 941193
- 1141157
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku1871103- 100793
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.58766- 47743
En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57684