Tarjottavaa Halloween-juhliin

Haluaisin vinkkejä Halloween-juhlien tarjottaviin. Älkääkä tulko sanomaan, että katsoo aikaisemmista ketjuista, koska haluan tähän nimenomaan vain tarjottaviin vnkkejä. Tarjottavien tulisi olla mielellään myös karmivan näköisiä.

8

4987

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juu...

      voi LOL teidän kanssa. ootteko jotain teinejä kun ei omat aivot leikkaa yhtään?

      Ja nimenomaan ALLA ON LINKKEJÄ joista löytyy jopa suomenkielisille sivuille joissa reseptejä. Lisää löytyy ulkomaisilta sivuilta..

      • Yöfani

        Juu, kyllähän minä sen tajuan, että alla on linkkejä myös suomenkielisille sivuille, mutta haluaisin siis myös niiden LISÄKSI tarjottavavinkkejä, joita muut olisivat kokeilleet tai jopa itse kehitääneet.


      • kyllä
        Yöfani kirjoitti:

        Juu, kyllähän minä sen tajuan, että alla on linkkejä myös suomenkielisille sivuille, mutta haluaisin siis myös niiden LISÄKSI tarjottavavinkkejä, joita muut olisivat kokeilleet tai jopa itse kehitääneet.

        Mikset myönnä suoraan että et vaan jaksa panostaa juhliin itse ja haluat kaiken tarjoiltavan suoraan nenäsi eteen?

        menepä kuule kaupunkisi isoimmalle lehti osastolle tai kirjastoon. Kaupoissa on kohta reseptejä pullollaan ja niin on kirjastokin.

        En jakele omia repestejäni kenellekkään, olen niitä vuosia parannellut ja tuottanut useita kymmeniä. Nyt otat mielikuvituksen käyttöön ja mieti mitä kauheita asioita halloweeniin liittyy tai mikä saa puistattamaan tai jopa oksettamaan? ja alat sen perusteella miettimään ruokaaineksia ja ruokia..

        Yhtenä vihjeenä: Oksennus

        terveisin
        Halloweeniä juhlittu 15vuotta


    • Obladii

      No mä oon kans aatellu järkätä bileet mun bestan kaa halloweeninä...
      No laita:
      - prinssinakkei lautaselle ja kasta ne ketsuppiin= veriset sormet
      - ota esipaistettuja patonkeja ja laita niihin laimennettua karamellivärejä ja paista= niistä tulee aika kivan värisiä esim. musta patonki...
      - Osta lidlista suklaasuukko pakkaus maksaa jotain 2-3euroo, paina siihen kiinni 2 lakritsan palaa= Haamu jolla on silmät
      - laita booliin jotain juotavaa ja sit jäädytä kumihanskan sisään jotain punaista mehua tai limuu ja laita kelluun booliin se jää käsi ilman hanskaa...= verinen käsi lilluu vedessä.
      -laita vaik lakritsa jäätelöö ja upota jäätelön sekaan pienii muovihämähäkkejä, mut varota sit ennen kun jäätelöö syödään et kaikki pureskelee hyvin sen jäätelön syödessään... :)
      No täs niitä oli vähän toivottavasti näist oli sulle apua ees vähän!!!! Onnee bileisiin...

    • piiroo
      • yap

        juhlia halloweeniä tänä vuonna?


      • tiitu

        Eerien silmein respeti kuulosti vähän kummalta kun siihen tuli majoneesia..alkuperäisessä linkissä puhuttiin kai cream cheese = tuorejuusto. Luulisin että majoneesilla tulee aika kumman makuisia.


    • Apua..

      niin tiiättehän köyhät ritarit?? LAitatte sen pullan sijaan taulusienen.. Eli. leikkaat taulusienestä soikean moutoisen ja laitat sen päälle kermavaahtoa ja hilloa.. en ole itse kokeillut kutta kyllä tepsi!! Ja on aidon näkoinen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kerro kiva muisto

      Kaivatustasi
      Ikävä
      94
      1783
    2. Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen

      Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa
      Sinkut
      359
      1196
    3. Susanna Laine, 43, pohtii tätä muutosta itsessään iän karttuessa: "En tiedä, onko se vähän ikäjuttu"

      Susanna Laine on kyllä nainen paikallaan Farmi-juontajana ja myös Tähdet, tähdet -juontajana, eikös vaan! Lue Susanna
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1188
    4. Mikä on horoskooppisi?

      Entä tiedätkö kaivattusi?
      Ikävä
      96
      1058
    5. Onks se väärin jos

      Tutustuttaisiin edes vähän enemmän?
      Ikävä
      63
      848
    6. Vanhemmalle naiselle

      Kirjoitan tällä vanhalla otsikolla vaikka se joku toinen anonyymi naisen kaipaaja innostuukin tästä ja käyttää taas sam
      Ikävä
      36
      821
    7. Hyvää yötä

      Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani
      Tunteet
      6
      774
    8. Lapuan liike nyt! rähinöimässä Tampereella

      Avoimen rasistisen ja fasistisen sinimustan liikkeen poprukat riehuvat Tampereella parasta aikaa.
      Maailman menoa
      141
      723
    9. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan? Sinusta paljon kiinni
      Ikävä
      46
      716
    10. En vaan ymmärrä

      Sinulla on hyvä puoliso, perhe, periaatteessa kaikki palikat kohdillaan. En ymmärrä, miksi haluat vaarantaa sen. Minulla
      Ikävä
      42
      690
    Aihe