Seksifoorumille

Nimeksi vaikka

Tirkistely ja itsensä paljastaminen

Nyt noita juttuja on aivan liian monella palstalla ja ne sotkevat asiallista keskustelua esimerkiksi " Nudismi ja naturismi" -palstalla.
3236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...mielenterveyspalstalle. Onhan noissa kummassakin kysymys mielenterveydellisestä ongelmasta.

Hetkinen! Nudismi ja naturismi ovat siis seksifoorumilla? Miksi ihmeessä? Ovathan ne harrasteita muiden joukossa, vieläpä koko perheen. Niissähän ei aidosti ole kysymys seksistä vaan vaatteitten käyttämättömyydestä yhdessä.
Joten tuon palstan voisi hyvin siirtää muitten harrastusten joukkoon.

Äänestä
  • seksiä. Ei tirkistelyssä ja itsensä paljastelussa ole mitään hulluutta. Itse asiassa tietty annos kumpaakin kuuluu olennaisena osana ihmisen seksuaaliseen käyttäytymiseen. Ainoastaan liiallisuuksiin menevänä alkaa kyse olla mielenterveysasioista - kuten kaikessa muussakin liiallisuuksiin menevässä.

    No joo, eihän naturismi / nudismi ole seksiä, mutta annetaan sen nyt olla siellä. Sitä kaikkea viitsi ehdotella muutettavaksi. Mutta olet ihan oikeassa. Sinne se ei kuulu. Mutta ei nyt minusta harrasteisiinkaan. Minusta kyse on pikemminkin yhdestä sosiaalisen käyttäytymisen muodosta. Ja kuten melkein joka asiassa, on senkin kylkeen liimautunut joitain ihmisiä, jotka pyrkivät käyttämään tätä omien seksuaalisten tarpeidensa tyydyttämiseen tai ainakin virikkeiden hankkimiseen.

    Äänestä

  • Kyseisen palstan vosi lakkauttaa kokonaan, siellä ole mitään muuta kuin jatkuvaa tappelua samasta aiheesta. Nimerkki Vapaus Aisankannattajineen taistelee kaikkia muita samanlaisia, mutta eri mieltä olevia Idiootteja vastaan joka aloituksen täyteen. Mistä tahanasa siellä koettakaan puhua, nämä Umpitollot onnistuvat kääntämään keskustelun hetkessä siihen, saako yhteissaunassa käyttää pyyhettä vai ei. Jonka lopuksi alkaa molemminpuolinen solvaaminen ja kuran heitto. Samaa sitä itteään siellä on jauhettu jo pitkään. Mitään asiallista keskustelua ei synny, vaikka uusia viestejä tulee jatkuvalla syötöllä. Vasaran alle joutaa koko palsta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusi palsta kirjoitti:

Nimeksi vaikka

Tirkistely ja itsensä paljastaminen

Nyt noita juttuja on aivan liian monella palstalla ja ne sotkevat asiallista keskustelua esimerkiksi " Nudismi ja naturismi" -palstalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu