I-K-U-I-S-E-S-T-I!
Ei ole mitään väliä milloin ostat asunnon! Ne nousevat aina!
Iso velka vaan niskaan! Tänään jo hakemaan!
Ei ole mitään väliä milloin ostat asunnon! Ne nousevat aina!
Iso velka vaan niskaan! Tänään jo hakemaan!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
on huomispäivän pieni velka.
Näin ainakin itselläni, kun tajusin ostaa ajoissa 90-luvulla.
Muista myös, että oma asunto ei ole sijoitus vaan se on OMA KOTI ja on aivan sama mitä se maksaa, koska pitkässä juoksussa hinnat aina NOUSEE. Jos haluat oman kodin, niin tarjoa enemmän kuin myyjä haluaa, koska tilaisuus ei toistu ja asunnot loppuu. Parhaat viedään käsistä buhaahhahhahhahah
VUOKRA-ASUNTOHUUTOKAUPASSA päämärkänä itsellesi lisää vuokraa. Jeesus mitä dorkia. Valittavat sitten tamppaustelineellä omasta kurjasta tilanteesta tekemättä tilanteelle yhtään mitään.
BUBUUBAHHAHHAHAHA
Jos hinnat laskisivatkin, niin kalliimpaan ja isompaan asuntoon vaihdettaessa se ei haittaakaan vaan se on hyvä juttu! Silloin riittää pienempi väliraha kuin mitä joutuisit maksamaan hintojen ollessa korkeammat!
Esimerkki
Nyt oma 300.000 euroa. Uusi 500.000 euroa. Väliraha 200.000 euroa!
Jos hinnat ovatkin enää 70 % nykyisistä.
Oma 210.000 euroa, uusi 350.000 euroa. Väliraha enää vain 140.000 euroa!
SÄÄSTÖ on huimat 60.000 euroa!
No juuri tätähän teille muuleille on yritetty kertoa, että on kaikkien etu jos asuminen halventuu. On se kumma, että vasta nyt sen tajuatte. Johtuiskohan siitä, että on pakko koettaa nyt keksiä joku positiivinen puoli. Asunnot ovat pian niin halpoja, että voi vaihtaa isompaan ilman välirahaa. Mieti sitä!