onko valotehoa riittävästi kun mulla on 4x58w,ja allas on 180cmpitkä ja 55korkea??? kyse on siis loisteputkivalaisimista.
riittävästi valoa??
6
556
Vastaukset
- -Rihma-
Riippuu kasveista? :)
- alkup.
molempia olis tarkotus yrittää kasvatella=)
punaiset kasvit kiinnostaisivat erityisesti. - fish KING
alkup. kirjoitti:
molempia olis tarkotus yrittää kasvatella=)
punaiset kasvit kiinnostaisivat erityisesti.Mitä lukee putkissa?
Ota putki irti ja kirjota tekstit... - alkup.
fish KING kirjoitti:
Mitä lukee putkissa?
Ota putki irti ja kirjota tekstit...ensimmäisessä putkessa lukee: sylvania aquastar f58w/174-t8 10000k ja toisessa sylvania gro-lux f58w/gro-t8 ja molempia on 2kpl.
- fish KING
alkup. kirjoitti:
ensimmäisessä putkessa lukee: sylvania aquastar f58w/174-t8 10000k ja toisessa sylvania gro-lux f58w/gro-t8 ja molempia on 2kpl.
OK muuten mutta vastaappa vielä tähän... miten vanhoja putket mahtaa olla?
- fish KING
alkup. kirjoitti:
molempia olis tarkotus yrittää kasvatella=)
punaiset kasvit kiinnostaisivat erityisesti.tutustuppa noihin...
CO2 on aikas kallis hankinta mutta sitäkin tuottoisampi kasvillisuuden parasta ajatellen. Oikeanlaiset ravinteet kasveille ovat myös erittäin tärkeät seikat; googlaas, PMDD ja savipallo ravinne, ainakin akvaariotekniikka.fi tai com myy omia tuotteitaan. Ehdottomasti kannattaa kokeilla jos hankit punertavia kasveja akvaasi.
Kaverilla olisi myynnissä tuota punaista lummetta.. en muista oliko tiikeriä vai sitä toista lajia... jos kiinnostaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä16411531- 288132
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.566014Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1664977- 214747
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai394384Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1014285- 1013652
- 803290
- 481791