Olen alkanut huolestumaan omasta suhtautumisesta rahoituskriisin uhreihin. Tunnen selvästi mielihyvää näiden ahneiden paskiaisten jo orastavista ongelmista. Toivon todella agressiivista talouden syöksykierrettä. Nautin jokaisesta burnoutista ja henkilökohtaisesta talouskriisistä, joista kuulen. Ahh... Ahneella ja itsekeskeisellä ihmispirulaisella on niin ihanan PASKAINEN LOPPU! - Niin... taisin olla hetken kateellinen?!
Sittenkin kateellinen luonne?
vakavarainen
4228
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Umpiläpeensä kateellista porukkaa, itse en tosin jaksa moiseen vaivautua.
Tuhnuttajien kateuden ymmärrän, mutta mistä tuulis on kateellinen?
Jonkin aikaa kuvittelin, että ihmisillä on oikeasti realistisia mahdollisuuksia haalia itsellen autoja, veneitä, kesämökkejä ja ennenkaikkea sen hulppean tiilitalon nukkumalähiöstä. Kieltämättä ihmettelin, miten tuo kaikki on mahdollista. Itse en kokenut voivani tehdä moisia hankintoja samalla tulotasolla. Koska olin epätietoinen rahoitustaustoista, lankesin pieneen kateuteen. Myönnän sen nyt.
että sinä asut ahtaasti vuokralla ja minä hulppeasti omassa.
Minä maksan korkoa, sinä vuokraa. Jonakin päivänä tämä hulppea asunto on minun ja sinä jatkat edelleen vuokran maksua. Yksinkertaista, eikö totta?